خواص چای زنجبیل و زردچوبه 2


تاریخ ارسال :

۹ خرداد ۱۳۹۷

خواص چای زنجبیل و زردچوبه 2

چای زنجبیل و زردچوبه یک نوشیدنی سالم و کم‌کالری است. خواص مثبت زیاد این چای برای آنتی‌اکسیدان‌های قوی آن است.


بهبود ایمنی

چای زنجبیل و زردچوبه تعداد زیادی مواد ضد میکروب، ضد باکتری و ضد قارچ دارد که کمک زیادی به سیستم ایمنی بدن خواهد کرد. اگر ایمنی بدنتان ضعیف است و زیاد سرما می‌خورید این چای گیاهی می‌تواند راه‌حل شما باشد. همچنین این ترکیب قوی باعث می‌شود سریع‌تر بهبودیافته و جلوی عفونت را می‌گیرد.

 

 

مراقبت از پوست

زردچوبه‌ی داخل این چای گیاهی اغلب برای درمان مشکلات پوستی استفاده می‌شود، خصوصاً جوش‌ها و مشکلات التهابی مانند پسورپازیس و اگزما. ماده‌ی جینجرول در این چای یک ضد باکتری و آنتی‌اکسیدان قوی است که از پوست مقابل عفونت‌ها مراقبت کرده و محرکی برای رشد سلول‌های جدید و پیشگیری از علائم پیری مانند چین‌وچروک‌هاست.

 

 

 

کمک به هضم غذا

زنجبیل خواص ضدالتهابی قوی دارد که به آرام کردن دردهای شکمی، کاهش حالت تهوع و بهبود هضم غذا کمک می‌کند. این ماده نفخ و انقباضات را از بین می‌برد و این خاصیت به بهبود عوارض یبوست کمک خواهد کرد. چای زنجبیل و زردچوبه می‌تواند به درمان سندروم روده تحریک‌پذیر، بیماری رفلکس معده و حتی مشکلات روده کمک کند.

 

 

مدیریت دیابت

خاصیت تنظیم قند خون در زنجبیل و زردچوبه شناخته شده است و بنابراین ترکیب این چای می‌تواند برای مدیریت علائم  دیابت مؤثر باشد. این چای با متعادل نگه‌داشتن سطح  گلوکوز و انسولین از افت یا  بالا رفتن خطرناک قند خون جلوگیری می‌کند.