خواص چای زنجبیل و زردچوبه


تاریخ ارسال :

۸ خرداد ۱۳۹۷

خواص چای زنجبیل و  زردچوبه

چای زنجبیل و زردچوبه یک نوشیدنی سالم و کم‌کالری است. خواص مثبت زیاد این چای برای آنتی‌اکسیدان‌های قوی آن است.


محافظت از سلامت قلب

تحقیقات زیادی نشان داده‌اند هردو زنجبیل و زردچوبه می‌توانند کلسترول خون را کاهش دهند، خصوصاً کلسترول بد. کلسترول  بد باعث ته‌نشینی پلاکت‌ها در رگ‌های خونی شده و می‌تواند احتمال تصلب شریان‌ها را بالا برد. این وضعیت خطر حملات قلبی و سکته مغزی را زیاد می‌کند.

 

 

بهبود وضعیت شناختی

طبیعت مفید زنجبیل برای مغز شناخته شده است و ترکیب منحصربه‌فرد این چای می‌تواند به تحریک فعالیت مغز، افزایش تمرکز و کاهش پلاکت‌ها کمک کند، پلاکت‌هایی که باعث بیماری آلزایمر می‌شوند. زنجبیل دارای خاصیت ضدالتهاب روی بافت‌های مغز نیز می‌باشد.

 

 

ضد درد

جینجرول و کورکامین دو ماده‌ی فعال قابل‌توجه در این چای هستند که خاصیت ضد درد دارند، این یعنی می‌توانند درد در بدن را کاهش دهند. بعلاوه این چای خواص ضدالتهابی دارد که به تسکین درد مفاصل و دیگر ناراحتی‌های ماهیچه و بافت‌های بدن کمک می‌کند.

 

 

پیشگیری از سرطان

زردچوبه و زنجبیل هردو ضد سرطان هستند. زنجبیل از سرطان پیشگیری کرده و پیشرفت آن را کند می‌کند، خصوصاً سرطان‌هایی که بر دستگاه گوارش اثر می‌گذارند. از طرف دیگر کروکامین یک ترکیب آنتی‌اکسیدان قوی است که می‌تواند استرس اکسیداتیو و فعالیت رادیکال‌های آزاد در بدن را کاهش دهد.