فواید مرغ برای سلامت


تاریخ ارسال :

۳ خرداد ۱۳۹۷

فواید مرغ برای سلامت

مرغ متداول‌ترین نوع از پروتئین در سراسر جهان است. خوردن مرغ با خواص بسیاری برای سلامت همراه است.


مقدار زیاد پروتئین

سینه‌ی مرغ 31 گرم پروتئین در هر 100 گرم از خود دارد و یکی از بهترین خوراکی‌های دارای پروتئین است.  پروتئین نقش مهمی در رژیم غذایی دارد. همچنین مرغ مقدار زیادی آمینواسید دارد که بلوک‌های سازنده‌ی ماهیچه‌ها هستند. در کل مقدار پیشنهادی پروتئین روزانه 1 گرم به ازای هر کیلو از وزن بدن است.

 

 

سرشار از ویتامین و مواد معدنی

مرغ تنها منبع خوبی از پروتئین نیست بلکه غنی از ویتامین و مواد معدنی می‌باشد. برای مثال ویتامین‌های B برای پیشگیری از آب‌مروارید و مشکلات پوستی متداول است، ایمنی بدن را بالا می‌برد، ضعف بدن را ضعیف می‌کند، هضم غذا را تنظیم می‌کند و سیستم عصبی را بهبود می‌بخشد. ویتامین D در مرغ به جذب کلسیم و قدرت استخوان‌ها کمک می‌کند. ویتامین A به قدرت چشم و مواد معدنی مانند آهن برای تولید هموگلوبین مفیدند.

 

 

کاهش وزن

رژیم غذایی با مقدار زیاد پروتئین در کاهش وزن مؤثر است و مرغ یکی از اصلی‌ترین گزینه‌ها برای کاهش وزن است. تحقیقات و تجربه نشان داده است افرادی که مرتباً سینه‌ی مرغ می‌خورند کنترل وزن زیادی دارند. این خاصیت می‌تواند برای مقدار زیاد پروتئین و کالری کم باشد.

 

 

کنترل فشارخون

مصرف مرغ می‌تواند در کنترل فشارخون مؤثر باشد. این خاصیت در کسانی که فشارخون بالا دارند مشاهده‌شده است. می‌توانید در کنار آن از لبنیات کم‌چرب، سبزیجات و میوه‌ها مصرف کنید.