خواص بی نظیر علف لیمو


تاریخ ارسال :

۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۷

خواص بی نظیر علف لیمو

علف لیمو گیاهی از راسته‌ی گندم‌سانان است. این گیاه برای طعم لیمو مانند و عطر مشابه مرکبات خود مشهور است.


کاهش کلسترول

تحقیقات نشان داده‌اند مصرف منظم علف لیمو نتایج مؤثری در حفظ سطح سالم تری گلیسیرید و کاهش کلسترول بد خون دارد. این کار به پیشگیری از جمع شدن چربی در رگ‌های خونی کمک کرده و جریان خون بدون مانع در رگ‌ها را بهبود می‌بخشد، در نتیجه از اختلالاتی مانند تصلب شریان‌ها جلوگیری می‌کند.

 

 

سم‌زدایی بدن

علف لیمو به تمیز کردن و بیرون راندن مواد سمی از بدن کمک می‌کند، این یعنی دارای خاصیت سم‌زدایی است. این سم‌زدایی به تنظیم اعضای بدن کمک می‌کند، از جمله کبد و کلیه. تاثیر ادرارآور علف لیمو به افزایش و تکرر ادرار کمک می‌کند که می‌تواند برای حفظ سلامت دستگاه گوارش، حذف چربی‌های جمع شده و حفظ سیستم بدنی تمیز مفید باشد.

 

 

پیشگیری از سرطان

علف لیمو در درمان سرطان‌های مختلف موثر است، بدون اینکه روی سلول های سالم بدن اثر بگذارد. تحقیقات  نشان داده اند ترکیب خاصی در این گیاه وجود دارد که به مهار رشد سلول های سرطانی در مراحل اولیه کمک کرده و از تولید سلول های بیشتر جلوگیری می‌کند.

 

 

اختلالات شکمی

تحقیقات نشان داده اند روغن علف لیمو خاصیت ضد میکروب و ضد باکتری دارد که به مبارزه با عفونت‌ها کمک می‌کند. این روغن در پیشگیری از اختلالات گوارشی مانند زخم معده موثر بوده و  به تحریک عملکرد روده ها و بهبود هضم غذا کمک می‌کند. خاصیت ضدالتهابی علف لیمو برای درمان یبوست، ادرار، حالت تهوع، زخم معده و مشکلات شکمی موثر است.