فواید بی نظیر از پنیر


تاریخ ارسال :

۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۷

فواید بی نظیر از پنیر

پنیر سرشار از مواد مغذی بوده و به حفظ سلامت بدن کمک می‌کند.


بهبود سلامت استخوان

جدا از مقدار زیاد کلسیم، پنیر سرشار از ویتامین B است که برای کودکان، افراد مسن و زنان ( به‌خصوص دوران بارداری و شیردهی ) برای شکل‌گیری و قوی کردن استخوان و غضروف‌ها بسیار مفید است.  ویتامین B پنیر باعث جذب و توزیع کلسیم در بدن می‌شود.

 

 

پوکی استخوان

پوکی استخوان بیماری‌ای است که بر اثر کمبود کلسیم ایجاد شده و نتیجه کاهش تراکم استخوان می‌باشد. این مشکل می‌تواند با پروتئین، کلسیم و رژیم غذایی سرشار از ویتامین حل شود. کلسیم به‌تنهایی نمی‌تواند به شما کمک کند زیرا مشکل در جذب و استفاده از آن برای شکل‌گیری استخوان است. این سه ترکیب در پنیر وجود دارند.

 

 

بهبود وزن گیری

پنیر غذایی عالی برای افزایش وزن است. پنیر سرشار از پروتئین، چربی، کلسیم، ویتامین‌ها و مواد  معدنی می‌باشد. شما به پروتئین برای ساخت و رشد ماهیچه‌ها، چربی برای فرایندهای چربی سوز در بدن، کلسیم برای استخوان‌های قوی‌تر و مواد معدنی و ویتامین‌ها برای بهبود عملکرد بدن نیاز دارید. تنها کافی است زیاد از این مواد بخورید، ورزش کنید و به‌اندازه‌ی کافی بخوابید.

 

 

دیگر خواص

پنیر دارای اسید لینولئیک است که به پیشگیری از سرطان کمک می‌کند. همچنین در زمان ساخت مقدار زیادی ویتامین B در آن شکل می‌گیرد. ویتامین B برای حفظ عملکردهای بدن و برای محافظت مقابل بیماری‌هایی مانند بری بری بسیار مفید است. همچنین پنیر تولید خون را بهبود بخشیده، کبد را قوی کرده و باعث جذب بهتر مواد غذایی در بدن می‌شود.