کاربردهای جالب برای وازلین


تاریخ ارسال :

۲ ارديبهشت ۱۳۹۷

کاربردهای جالب برای وازلین

وازلین کاربردهای زیادی دارد که مطمئنا با خیلی از آن ها آشنا نیستید. با ما همراه شوید.


برای ماندگاری بیشتر بوی عطر از وازلین کمک بگیرید. قبل از زدن عطر مقداری از وازلین را روی  پوست خود مالیده و بعد از عطرتان استفاده کنید. وازلین ماندگاری آن را حداقل دو برابر بیشتر خواهد کرد.

 

اگر روی لباس، پتو یا هر پارچه‌ی دیگری لکه‌ی ناشی از لوازم‌آرایشی افتاده است وازلین به کمکتان می‌آید. بهترین لکه بر برای محصولات آرایشی وازلین است.

 

 

دستتان بریده و خونریزی دارد؟ تنها کافی است مقداری وازلین روی زخمتان بمالید. وازلین به سرعت خون را متوقف خواهد کرد. همچنین برای از بین بردن جای سوختگی نیز مفید است.

 

برای خوش‌فرم و پرتر شدن ابروهای خود از وازلین استفاده کنید. می‌توانید برای پر دیده شدن مژه‌ها قبل از زدن ریمل مقداری وازلین به آن بمالید. وازلین جلوی پیشروی موخوره در سر را نیز خواهد گرفت.

 

 

درب خانه‌تان صدا می‌دهد؟ تنها کافی است کمی وازلین به لولای در بمالید. با این کار از زنگ‌زدگی لولاها نیز جلوگیری کرده‌اید.

 

برای اینکه رنگ رژ روی لب‌ها به دندان مالیده نشده و دندان‌های شما رنگی نشوند کمی وازلین را با گوش پاک‌کن روی دندان خود بمالید. وازلین به نوعی سفیدکننده‌ی دندان نیز می‌باشد.

 

 

برای روشن کردن آتش نفت ندارید؟ تنها کافی است مقداری وازلین روی یک دستمال مالیده و بعد آن را آتش بزنید. همه‌ی زغال‌هایتان با این دستمال روشن خواهند شد.

 

زمانی که می‌خواهید ابرو یا موهایتان را رنگ کنید کمی وازلین دور پیشانی یا اطراف ابروها بمالید. با این کار نه تنها پوست شما رنگ نمی‌شود بلکه واکنش آلرژیک نیز نخواهد داشت.

 

 

اگر می‌خواهید به جنگل بروید مقداری وازلین به بدنتان بمالید. با این کار حشرات دیگر به شما نزدیک نشده و نیشتان نمی‌زنند.

 

اگر برای اولین بار کفشی را می‌پوشید یا از کفش‌های پاشنه‌دار استفاده می‌کنید مقداری وازلین به پاهای خود بمالید تا تاول نزنند.