فواید آب بلوبری


تاریخ ارسال :

۲۳ اسفند ۱۳۹۶

فواید آب بلوبری

آب بلوبری در کنار طعم دلپذیر دارای خواص بسیاری است که نباید از آن غافل شوید. این نوشیدنی را در خوراکی های روز خود حتما بگنجانید.


سلامت گوارش

حتی اگر تمامی میوه‌ی له شده را از آب آن جدا نمایید باز هم از فیبر موجود در آن بهره خواهید برد. این فیبر می‌تواند دستگاه گوارش را تحریک کرده و باعث از بین رفتن یبوست شود.

 

 

مشکلات شناختی

مقدار بالای آنتی‌اکسیدان‌های موجود در این توت‌ها می‌توانند به پیشگیری از استرس اکسیداتیو در مغز کمک کنند. این مواد ته‌نشین شدن پلاکت‌ها را کاهش داده و خطر بیماری‌های عصبی را کم می‌کنند، مانند آلزایمر و پارکینسون.

 

 

بیماری‌های قلبی

مقدار خوب پتاسیم و آنتوسیانین ها در آب بلوبری می‌تواند فشارخون را تا سطحی قابل‌کنترل پایین بیاورد. همچنین احتمال تصلب شریان‌ها را کاهش می‌دهد.

 

 

پیری زودرس

آنتی‌اکسیدان‌های متنوع در بلوبری می‌توانند بر سلامت پوست اثر بگذارند، التهاب و استرس اکسیداتیو را در صورت و باقی بدن کاهش دهند. همچنین سرعت نمودار شدن چروک‌های پوستی، تغییرات رنگ پوست و لکه‌های مربوط به سن را کاهش می‌دهند.

 

 

کاهش وزن

ازآنجایی‌که آب بلوبری بسیار مواد مغذی داشته و کالری آن کم است می‌تواند به سیر ماندن شما کمک کرده و ازاین‌رو مانع پرخوری، خوردن تنقلات بین وعده‌های غذایی و دیگر عادات بدی شود که با هدف کاهش وزن شما در تناقض‌اند.