راه های هوشمندانه برای صرفه جویی در فروشگاه های بزرگ


تاریخ ارسال :

۲۱ اسفند ۱۳۹۶

راه های هوشمندانه برای صرفه جویی در فروشگاه های بزرگ

همه‌ی ما در سوپرهای بزرگ زیاد خرج می‌کنیم. این ترفندها به شما کمک می‌کنند زیاده‌روی نکنید.


انتخاب چرخ‌دستی مناسب

اولین کاری که شما در فروشگاه‌های بزرگ انجام می‌دهید برداشتن یک چرخ‌دستی است و این اولین راهی است که می‌توانید در خرید مقرون‌به‌صرفه به خودتان کمک کنید. بهتر است چرخ خرید کوچک‌تری را بردارید، مگر اینکه برای مدت زیادی قصد خرید دارید. در یک تست انجام شده مشخص شد مشتریان با داشتن چرخ‌های بزرگ‌تر اغلب چهل درصد بیشتر خرید خواهند کرد.

 

 

تعطیلات آخر هفته نروید

پنج‌شنبه و جمعه و اغلب بعدازظهرهای این دو روز شلوغ‌ترین روزها هستند. مغازه‌ها در این اوقات ازدحام زیادی دارند. میانگین زمان خرید شما در آخر هفته در یک فروشگاه بزرگ  47دقیقه است و در  روزهای دیگر 42 دقیقه و این یعنی خرید بیشتر.

 

 

کمتر به فروشگاه بروید

هر بار که به فروشگاه می‌روید مقداری پول خرج خواهید کرد. یک آمار ساده نشان داده است اغلب افراد 1.5 بار در هفته به سوپرها می‌روند. تعداد دفعات را کمتر کنید و در وقت و پول خود صرفه‌جویی نمایید. شما هر بار حدود شصت درصد خریدهای غیرضروری دارد و این زمان شما را می‌گیرد.

 

 

به‌ ردیف‌های بالا و پایین نگاه کنید

اغلب در مغازه‌ها مشهورترین و البته گران‌ترین اجناس در جایی گذاشته می‌شوند که مقابل دید باشند. فروشندگان برای جای خوب کالا باید هزینه‌ای را بپردازند. برای پیدا کردن محصول خوب به ردیف‌های بالا و پایین‌تر نیز نگاه کنید. اغلب مدیران بسته‌بندی‌های بزرگ و یا برندهای خودشان را در ردیف‌های پایین می‌گذارند.