عادات عجیبی که نشان می دهد باهوش هستید


تاریخ ارسال :

۲۸ بهمن ۱۳۹۶

عادات عجیبی که نشان می دهد باهوش هستید

افراد باهوش اغلب خصوصیات عجیبی دارند که شاید خودشان هم از آن بی خبر باشند. بیایید نگاهی به این  خصوصیات اخلاقی بیندازیم.


میز کار شلوغی دارید.

 

 

زیاد بیدار می‌مانید

بدن افراد باهوش ساعت متفاوتی دارد و علت این است که این افراد اغلب درون‌گرا هستند و با زیاد  بیدار ماندن در شب‌ها عوامل مزاحم را کنار زده و زمانی برای تفکر و حل مسائل می‌گذارند.

 

 

دشنام‌های زیادی بلدید!

پژوهشگری می‌گوید هرچقدر در یک موضوع لغات قوی‌تر باشید یعنی در موضوعات دیگر نیز دایره‌ی لغات بیشتری دارد. اینکه افراد باهوش فحش‌های بیشتری می‌دانند عجیب نیست البته آن‌ها از این لغات استفاده نمی‌کنند.

 

 

دوست دارید دوش آب سرد  بگیرید.

 

 

صدای جویدن غذا شما را ناراحت می‌کند.

 

 

گاه کارهای احمقانه انجام می‌دهید

افرادی که بدون فکر کردن کار می‌کنند اغلب می‌توانند نسبت به بقیه 29 درصد بیشتر اطلاعات را به یاد بیاورند. اینکه بدون تفکر بعضی کارها را انجام دهید باعث می‌شود حافظه‌ی شما کارایی بهتری داشته و مغز راهکارهای بصری پیدا کند.

 

 

از خودتان انتقاد می‌کنید

کسانی که هوش بالاتری دارند اغلب توانایی‌ها و دستاوردهای خود را دست‌کم گرفته و به جای داشتن اعتمادبه‌نفس زیاد مرتباً از خود انتقاد می‌کنند.

 

 

اهل رؤیاپردازی هستید.

 

 

با خودتان صحبت می‌کنید

محققان در آزمایشی از گروهی خواستند اشیایی را در ذهن خود جای‌داده و بعد آن را پیدا کنند. اینکه آن‌ها نام شی را بلند می‌گفتند باعث می‌شد راحت‌تر آن را بیابند. این یعنی بلند گفتن نام چیزی باعث می‌شود آن را در ذهنتان مجسم کنید. در نتیجه مغز شما بهتر می‌تواند آن را به یاد سپرده و بیابد.