منابع عجیب فیبر


تاریخ ارسال :

۱۱ بهمن ۱۳۹۶

منابع عجیب فیبر

این منابع طبیعی سرشار از فیبر بوده و راهی عالی برای تأمین نیازهای شما هستند.


انجیر

این میوه‌ی لذیذ فیبر بالایی دارد، حدود 6.58 گرم در یک انجیر متوسط. شما می‌توانید تمام سال از انجیر خشک استفاده کنید. این میوه منبع خوبی از کلسیم بوده و مقدار زیادی پتاسیم و منگنز دارد. فیبر میوه‌ها می‌تواند به پیشگیری از سرطان سینه پس از یائسگی کمک کند.

 

 

اواکادو

کالری و چربی این میوه کم است و خرد کردن آن در سالاد طعم خوبی به آن خواهد داد. خوردن آواکادو فیبر دریافتی بدن را بالا می‌برد. یک عدد اواکادو 24 گرم چربی دارد که تنها 4 گرم آن اشباعی است، بنابراین به کاهش چربی بد و بالا بردن سطح چربی خوب کمک می‌کند. همچنین آواکادو مقدار زیادی لیکوپن، بتاکاروتن، لوتئین، منیزیم و ویتامین‌های B، E و K دارد.

 

 

حبوبات

نخود خشک شده، عدس، لوبیا سیاه و لوبیا چشم‌بلبلی مقدار زیادی فیبر برای شما خواهند داشت، چیزی بیشتر از نصف نیاز روزانه‌ی بدن. بیشتر انواع حبوبات دارای پروتئین، فولات، آهن و ویتامین‌های B بوده و چربی کمی دارند. مصرف حبوبات با افزایش خطر بیماری‌های قلبی در ارتباط است.

 

 

بادمجان

این میوه با پوست بنفش خود اغلب پس از پخت طعم خوبی پیدا می‌کند. باور مقدار زیاد فیبر در بادمجان  شاید سخت باشد. اما در یک بادمجان متوسط 3 گرم فیبر و 19.7 کالری وجود دارد. بادمجان مقدار زیادی منگنز، پتاسیم، فولات، ویتامین B6، K  و C دارد.