فوت و فن خانه داری


تاریخ ارسال :

۴ بهمن ۱۳۹۶

فوت و فن خانه داری

بسیاری از کارهای روزانه و مشکلاتی که در امور زندگی داریم راه‌حل‌های ساده‌ای دارند که حتی فکرش را نمی‌کنید. با ما همراه شوید.


برای تمیز کردن شیشه‌ها و از بین بردن ساده‌ی چربی روی آن‌ها داخل شیشه‌پاک‌کن خود آرد ذرت یا نوشابه بریزید.

 

 

برای اینکه میوه‌ها سریع‌تر برسند میوه‌های خود را در یک ظرف با برنج خام قرار دهید. دو بار در روز میوه‌ها را چک کنید تا بیشتر از حد لازم نرسند.

 

برای جلوگیری از سیاه شدن موز روی آن را با سلفون ببندید. روش دیگر این است که روی پوست موز مقداری خمیردندان بمالید. با این  کار موزهای شما خیلی دیر سیاه خواهند شد.

 

 

بعد از رنگ کردن موهایتان مسلماً دوست دارید رنگ آن هرچه دیرتر کدر شود. برای رسیدن به این هدف یک بار موهای خود را با آب گوجه‌فرنگی بشویید. این کار باعث تثبیت رنگ‌دانه‌ها روی مو شده و رنگ موی شما شفاف باقی می‌ماند.

 

برای مقابل با شپش سر بهترین راه مایونز است. به‌تدریج شپش‌ها در مقابل دارو مقاوم خواهند شد اما نمی‌توانند جلوی مایونز مقاومت کنند. بگذارید مایونز برای شب تا صبح روی موهایتان بماند. شپش‌ها کاملاً نابود خواهند شد.

 

 

اگر موبایلتان داخل آب افتاد هول نشوید. باتری آن را خارج کرده و موبایل را داخل ظرف برنج قرار دهید. اجازه دهید برای چند ساعت بماند. برنج رطوبت را جذب خود کرده و مانع  خراب شدن موبایل شما  خواهد شد.

 

دسته‌گل زیبایی هدیه گرفته‌اید که دوست ندارید زود خراب شود؟ کافی است یک تکه آسپیرین و یک قاشق شکر داخل آب گل‌ها بریزید. گل‌های شما دیگر زود پژمرده نخواهند شد.

 

 

اگر چاقوهایتان کند شده‌اند تکه‌ای فویل آلومینیومی را مچاله کرده و دور چاقو را فویل بکشید. چاقوهایتان مانند اول تیز خواهند شد.

 

اگر سر زانو یا آرنج کودکتان سیاه شده است به محل مورد نظر یک قاشق سس مایونز بزنید. حالا کمی ماساژ دهید. می‌بینید رنگ پوست کاملاً طبیعی می‌شود.