برای رابطه سالم از این افراد دور بمانید 2


تاریخ ارسال :

۱۷ دي ۱۳۹۶

برای رابطه سالم از این افراد دور بمانید 2

روابط می‌توانند چالش‌برانگیزترین بخش از زندگی باشند. اما چگونه می‌توانید از یک رابطه‌ی بد جلوگیری نمایید؟


از تعهد می‌ترسند

زمانی که در یک رابطه هستید می‌توانید متوجه ترس فرد از پذیرفتن تعهد شوید. این افراد برنامه‌های بلندمدت نداشته و دوست ندارند در مورد آینده تصمیمی بگیرند یا برای رابطه‌ی خود با شما عنوانی انتخاب نمایند. آن‌ها از اینکه در مورد شما به دوستان یا خانواده‌ی خود بگویند طفره می‌روند. داشتن برنامه برای آینده که نیاز به پیگیری دارد دلیل اصلی ترس کسانی است که از این فوبیا رنج می‌برند.

 

 

افرادی با ذهن بسته

کسانی که خشک و انعطاف‌ناپذیر هستند اغلب نمی‌توانند همسر ایده آلی باشند. این‌گونه افراد ایده‌های خاص خود در موضوعات خاص را دارند و می‌خواهند فوراً شما را ساکت کرده و ایده‌هایتان را ندیده بگیرند. آن‌ها از شما سؤالی نکرده یا عقیده و افکار شما را نمی‌پرسند.

 

 

انتقادهای مداوم

اگر فرد  مقابل می‌خواهد مرتباً به شما بگوید چه کار نکنید یا از خواسته‌های شما حمایت نمی‌کند می‌تواند نشانه‌ای از این باشد که می‌خواهد شما را مطابق با خواسته‌ی خود تغییر دهید. این افراد اغلب شما را ساکت کرده، مسخره کرده یا نام‌هایی برایتان می‌گذارند یا با درآوردن ادای شما مرتباً انتقاد کرده و باعث می‌شوند احساس بدی داشته باشید. در کنار این افراد نمی‌توانید رابطه‌ی سالمی داشته باشید.

 

 

افرادی که زیاد در خدمت دیگران‌اند

این‌ها نوعی دیگر از افراد نامناسب هستند. آن‌ها همیشه فریب‌خورده یا مورد آزار و اذیت قرارمی گیرند. این فرد برای مشکلات خود شما را در مقابل دیگران قرار می‌دهد. آن‌ها در این کار زیاده‌روی می‌کنند زیرا می‌خواهند در دنیای شخصی خود احساس بهتری داشته باشند. آن‌ها به دنبال کمال، ارتباط و احساس اهمیت هستند. این افراد نمی‌دانند چگونه خود را دوست داشته باشند. آن‌ها ارزش خود را در خدمت به دیگران می‌دانند و اگر این کار را نکنند فکر می‌کنند ارزشی نخواهند داشت.