ترفندهای کوچک برای محو کردن چربی شکم


تاریخ ارسال :

۲۱ آذر ۱۳۹۶

ترفندهای کوچک برای محو کردن چربی شکم

چربی‌های شکم برای شما مشکل‌ساز شده اند؟ بهتر است به  دنبال راهی برای از دست دادن چربی‌های خود باشید.


غذاهای ترموژنیک یا چربی سوز

افزودن غذاهای چربی سوز در رژیم غذایی می‌تواند باعث شود روزانه ده درصد کالری بیشتری بسوزانید. غذاهای چربی سوز به سوخت‌وساز بدن سرعت می‌دهند. این غذاها دمای بدن را بالا برده و بدن برای گرم‌تر شدن نیاز به انرژی یا کالری دارد. از این دسته خوراکی‌ها می‌توان فلفل، چای سبز، زردچوبه، زنجبیل و پروتئین‌های کم‌چرب را نام برد.

 

 

آب

نوشیدن آب راهی ارزان و موثر برای جلوگیری از گرسنگی است و در نتیجه کالری دریافتی شما را کاهش می‌دهد. روزانه مقدار زیادی آب بنوشید تا در کنار حذف مواد زائد بدن بتوانید زمان بیشتری احساس سیری کنید.

 

 

غذاهای دارای چربی‌های سالم

غذاهای کامل و دارای چربی‌های سالم را به رژیم غذایی خود اضافه کنید، مانند لوبیاها، حبوبات، آجیل‌ها و ماهی‌های روغنی. چربی‌های سالم برای کاهش وزن ضروری اند، خصوصا در ناحیه‌ی شکم. بدن برای بهترین عملکرد به پروتئین و چربی نیاز دارد. اگر به بدن خود مقدار مناسب از کربوهیدرات‌ها و چربی‌های سالم را نرسانید بدن منبع دومی برای خود پیدا خواهد کرد، مانند ماهیچه‌ها.

 

 

 

مکمل‌های غذایی

برخی مکمل‌های غذایی می‌توانند با بالا بردن سطح کورتیزول به سوخت چربی‌ها کمک کنند. مثلا یک روغن ماهی با کیفیت ترکیب شده با CLA می‌تواند تاثیر زیادی بر نگهداری چربی در بدن داشته باشد.