چرا باید ذرت را در رژیم غذایی خود بگنجانید 2


تاریخ ارسال :

۱۴ آذر ۱۳۹۶

چرا باید ذرت را در رژیم غذایی خود بگنجانید 2

ذرت طرفداران زیادی پیدا کرده است. بهتر است این گیاه لذیذ در رژیم غذایی شما نقشی داشته باشد.


پیشگیری از سرطان

ذرت منبعی غنی از آنتی‌اکسیدان‌هاست که با رادیکال‌های آزاد مبارزه می‌کنند. برخلاف بسیاری از غذاها، پختن ذرت تعداد آنتی‌اکسیدان‌های قابل‌استفاده‌ی آن را بیشتر می‌کند. آنتی‌اکسیدان‌ها بسیاری از سرطان‌ها را از بین می‌برند زیرا می‌توانند رشد سلول‌های سرطانی را متوقف کرده و روی سلول‌های سالم تأثیری نگذارند.

 

 

محافظت از قلب

روغن ذرت دارای اثر آنتی آتروژنیک روی سطح کلسترول است. از این‌رو خطر بسیاری از بیماری‌های قلبی را کاهش می‌دهد. روغن ذرت بهترین راه برای بهبود سلامت قلب است و این حقیقت وجود دارد که ذرت دارای ترکیب اسیدی چربی‌های بهینه می‌باشد. بدین ترتیب اسیدهای چرب امگا3 کلسترول بد را از بین برده و آن را با چیزهای دیگر جایگزین می‌کند. در نتیجه احتمال بسته شدن رگ‌های خونی کم شده، فشارخون کاهش یافته و احتمال حملات قلبی و سکته مغری کم می‌شود.

 

 

پیشگیری از کم‌خونی

ذرت به پیشگیری از کم‌خونی ناشی از کمبود ویتامین‌ها کمک می‌کند. همچنین مقدار زیادی آهن دارد که یکی از مهم‌ترین مواد معدنی ضروری برای تشکیل گلبول‌های قرمز جدید خون است. کمبود آهن یکی از علل اصلی کم‌خونی می‌باشد.

 

 

کاهش سطح کلسترول بد

مصرف ذرت کلسترول بد خون را با کاهش جذب کلسترول در بدن کم می‌کند. این کاهش جذب مربوط به کلسترول بد است نه خوب. کلسترول خوب می‌تواند برای بدن شما مفید باشد. نتیجه کاهش بیماری‌های  قلبی، پیشگیری از بسته شدن رگ‌های خونی و از بین بردن رادیکال‌های آزاد در بدن خواهد بود.