خواص جالب خرمالو


تاریخ ارسال :

۱۱ آذر ۱۳۹۶

خواص جالب خرمالو

خرمالو میوه‌ای لذیذ است که چیزی فراتر از طعم عالی خود دارد. با خوردن خرمالو سلامت خود را تضمین می‌کنید.


پیشگیری از سرطان

این میوه‌ی لذیذ کوچک سرشار از مواد ضد سرطان است، آنتی‌اکسیدان‌هایی که توانایی بدن برای مبارزه با رادیکال‌های آزاد را بهبود بخشیده، سلامت بدن را ارتقا داده و مانع بیماری‌های متفاوت می‌شود.  رادیکال‌های آزاد در سوخت‌وساز سلول‌ها دخالت کرده و می‌توانند باعث تبدیل سلول‌های سالم به سلول‌های سرطانی شوند و به اعضای مختلف بدن آسیب وارد نمایند.

 

 

بهبود ایمنی

خرمالو می‌تواند با ویتامین c خود به بهبود ایمنی بدن کمک کند. این میوه دارای بیشترین مقدار از ویتامین c بوده و یک خرمالو تقریباً 80 درصد از نیاز روزانه‌ی بدن به این ماده‌ی مغذی را تأمین می‌کند. ویتامین c ایمنی بدن را بهبود بخشیده و تولید سلول‌های سفید خون را زیاد می‌کند. این گلبول‌ها مسئول دفاع از بدن در مقابل عفونت‌های میکروبی، قارچی، ویروسی و سموم خارجی هستند.

 

 

کمک به هضم غذا

درست مانند سایر میوه‌ها خرمالو نیز منبع خوبی از فیبر است و حدود بیست درصد از نیاز روزانه بدن به فیبر را تأمین می‌کند. این ماده به هضم غذا کمک کرده و مانع سرطان روده یا بیماری‌های مشابه می‌شود. همچنین خرمالو مانع بالا رفتن چربی در بدن شده که نتیجه‌ی آن چاقی است.

 

 

پیشگیری از ایجاد تومورها

خواص آنتی‌اکسیدانی خرمالو باعث کاهش احتمال سرطان شده و می‌تواند خطر ایجاد تومورها را کاهش دهد. خرمالو حاوی اسیدی است که ترکیبات ضد تومور دارد. این ماده می‌تواند شانس تشکیل تومور را کاهش دهد. اگر همین حالا دچار تومور هستید خرمالو می‌تواند اندازه آن را کوچک کرده و با متاستاز مانع سرطان شود.