بهترین فواید آب لیمو


تاریخ ارسال :

۳۰ آبان ۱۳۹۶

بهترین فواید آب لیمو

آب‌لیمو از لیموهای تازه‌ای گرفته می‌شود که منبع ویتامین‌ها و مواد معدنی می‌باشند. آب‌لیمو می‌تواند فواید بسیاری برای سلامت افراد داشته باشد.


کاهش گلودرد

نوشیدن آب‌لیموی گرم می‌تواند التهاب گلو یا عفونت در گلو را کاهش دهد.

 

 

پیشگیری از سنگ کلیه

یکی از مهم‌ترین فواید آب‌لیمو داشتن توانایی پیشگیری و درمان سنگ‌های کلیه است. در حالت عادی سنگ کلیه بدون ناراحتی زیاد از بدن دفع می‌شود اما گاه این سنگ می‌تواند مسیر ادرار را بسته و باعث درد شدید شود. نوشیدن آب‌لیمو می‌تواند در آب‌رسانی به بدن کمک کرده و ادرار را رقیق نگه دارد. بعلاوه آب‌لیمو خطر ایجاد سنگ کلیه را کاهش خواهد داد.

 

 

کاهش کالری دریافتی

آب‌لیمو جایگزین خوبی برای آب‌میوه یا نوشیدنی‌هایی است که قند بالایی دارند. خصوصاً برای بیماران دیابتی یا کسانی که می‌خواهند وزن کم کنند آب‌لیمو نوشیدنی خوبی است تا هم به بدن آب‌رسانی کرده و هم بدون افزودن سطح قند انرژی بدن را زیاد کنند.

 

 

بهبود هضم غذا

آب‌لیمو تولید اسید هیدروکولوریک و ترشح صفرا را بهبود خواهد بخشید که این‌ها برای هضم غذا لازم هستند. همچنین آب‌لیمو خطر اسیدی شدن بدن و نقرس را کاهش خواهد داد. کسانی که از مشکلات گوارشی مانند انقباضات شکمی، نفخ، احساس سوزش یا باد معده زیاد رنج می‌برند مرتباً از آب‌لیمو استفاده کنند. آب‌لیمو می‌تواند از اسهال و مشکلات مشابه نیز جلوگیری نماید. زنان برای پیشگیری از دردهای قاعدگی می‌توانند سه یا چهار لیمو را آب بگیرند.