فواید گیاه رزماری برای سلامت2


تاریخ ارسال :

۲۰ آبان ۱۳۹۶

فواید گیاه رزماری برای سلامت2

اگر مواد طبیعی را به جایگزین های شیمیایی ترجیح می دهید بهتر است حتما سراغ رزماری نیز بروید.


ناراحتی‌های شکم

رزماری سال‌ها در تب سنتی برای تسکین مشکلات شکمی، یبوست، نفخ و اسهال استفاده می‌شده است. خاصیت ضدالتهاب و محرک این گیاه باعث این تأثیرات شده است، بنابراین افزودن آن به رژیم غذایی هفتگی می‌تواند به تنظیم حرکات روده و سیستم گوارشی کمک زیادی کند.

 

 

خوشبو کردن نفس

به‌عنوان یک ماده‌ی ضدباکتری طبیعی، رزماری کاری بی‌نظیر با تنفس شما کرده و بهداشت دهان را ارتقا خواهد داد. برگ‌های رزماری را در یک لیوان آب گرم دم‌کرده و سپس آن را غرغره نموده یا در دهان خود بچرخانید تا باکتری‌ها از بین روند.

 

 

بهبود گردش خون

رزماری محرکی برای بدن شما بوده و تولید گلبول‌های قرمز و جریان خون را بهبود می‌بخشد. این کار کمک می‌کند اکسیژن به سیستم‌های حیاتی بدن رسیده و ما را از فعالیت آن‌ها مطمئن می‌سازد. بعلاوه گردش مواد مغذی به سلول‌هایی که برای بازسازی به آن نیازمندند را تحریک می‌نماید.

 

 

کاهش درد

خوردن رزماری می‌تواند مسکنی برای تسکین نقاطی از بدن باشد که دسترسی به آن برای شما سخت  است مانند سردردهای بسیار شدید. در حقیقت مصرف بسیار مشهور این گیاه برای درمان میگرن است. می‌توانید به‌سادگی با رزماری رایحه‌درمانی کرده یا جوشانده‌ی آن را بخورید. رزماری شدت حملات میگرنی را کاهش می‌دهد.