نشانه های رابطه ی ناسالم با پول 2


تاریخ ارسال :

۷ آبان ۱۳۹۶

نشانه های رابطه ی ناسالم با پول 2

در زندگی زیاد با مشکلات مالی مواجه می شوید؟ مرتبا مجبورید از دیگران قرض کنید؟ شاید مشکل در رفتار شماست.


در مورد پول احساس ترس دارید

اگر ترس در شما نفوذ کند دیگر نمی‌توانید موقعیت مالی خود را کنترل کنید. شما تمرکز خود را به جای حقیقت روی پولتان می‌گذارید و نمی‌توانید توجهی به لحظه‌ی حال داشته باشید. در نتیجه از زندگی لذتی نخواهید برد.

 

 

بیشتر از درآمد خود خرج دارید

اگر نمی‌توانید از پس هزینه‌ی زندگی‌تان بربیایید مطمئناً رابطه‌ی سالمی با پول ندارید. اگر مرتباً برای پس‌انداز در تلاشید و هیچ‌وقت نمی‌توانید به اندازه‌ی کافی پول داشته باشید مسلماً مشکلی وجود دارد. در این شرایط شما مرتباً در زندگی مجبور به قرض کردن شده و پس دادن آن برایتان بسیار سخت خواهد شد.

 

 

از پول برای لذت از زندگی استفاده نمی‌کنید

شما باید از کار سختی که می‌کنید استفاده کرده و از زندگی لذت ببرید. برای کار یا پروژه‌ای که انجام داده‌اید  به خودتان جایزه دهید. اگر شما از افرادی هستید که پول زیادی دارید اما از خرج کردن آن می‌ترسید به خودتان اجازه دهید کمی زندگی کنید. پول باید در لذت بردن از زندگی به شما کمک کند.

 

 

در مورد پول احساس گیجی دارید

پول صرفاً خوب یا بد نیست. گاهی افراد در مورد پول گیج می‌شوند. آن‌ها نمی‌دانند در تماس با زندگی باید پول را دوست داشته یا از آن متنفر باشند. به جای اینکه دنبال خوب یا بد بودن پول باشید آن را به شکل چیزی که هست نگاه کنید - وسیله‌ای که به شما کمک می‌کند در زندگی به چیزی که می‌خواهید برسید.