خواص بی نظیر پیازچه برای سلامت


تاریخ ارسال :

۲ آبان ۱۳۹۶

خواص بی نظیر پیازچه برای سلامت

اگر به فکر سلامت خود هستید باید انواع سبزیجات را در رژیم غذایی خود بگنجانید. پیازچه مانند دیگر سبزی ها خواص بسیاری برای شما دارد.


سرشار از آنتی‌اکسیدان‌ها

درست مانند بسیاری از سبزیجات سبزبرگ پیازچه نیز به‌طور طبیعی آنتی‌اکسیدان‌های گیاهی دارد. این آنتی‌اکسیدان‌ها ترکیباتی دارند که با بیماری‌ها مبارزه کرده و سموم تمام بدن را از بین می‌برد.

 

 

مقدار زیاد فیبر

در حقیقت مقدار فیبر درون پیازچه بسیار بیشتر از پیاز خام و موسیر است. اگر صد گرم پیازچه داشته باشید چیزی حدود 2.6 گرم فیبر یا تقریباً چیزی حدود 7 درصد از نیاز روزانه خود به فیبر را دریافت خواهید کرد.

 

 

آلیسین و خواص آن

جدا از کاهش کلسترول، آلیسین موجود در پیازچه سفتی رگ‌های خونی را کاهش می‌دهد. این کار با آزاد شدن نیتریک اسید در خون انجام می‌شود تا فشارخون را کاهش دهد. آلیسین به جلوگیری از لخته شدن پلاکت‌ها کمک کرده و می‌تواند خطر بیماری‌های قلبی، سکته مغزی و بیماری‌های عروق محیطی را کاهش دهد.

 

 

پیشگیری از برخی سرطان‌ها

پیازچه دارای ویتامین A می‌باشد و همچنین فلاونوئیدهایی دارد که به عنوان آنتی‌اکسیدان عمل می‌کند، مانند لوتئین. زمانی که این سه به همراه فلاونوئیدهای دیگر فعالیت می‌کنند از بدن مقابل پوسیدگی‌های دهان و دندان سرطان‌ها محافظت می‌نمایند.