مواد طبیعی برای روشن کردن رنگ مو


تاریخ ارسال :

۱ مهر ۱۳۹۶

مواد طبیعی برای روشن کردن رنگ مو

مواد شیمیایی آسیب زیادی به موها و بدن شما خواهند زد. اگر دوست دارید موهایتان روشن باشند می توانید مواد طبیعی را جایگزین رنگ های شیمیایی کنید.


لیمو

یکی از راه‌های ساده و کاربردی برای روشن کردن مو به طور طبیعی و حتی ایجاد های لایت در آن لیمو است. ابتدا لیموها را برش داده و آب آن‌ها را بگیرید. اگر بخواهید می‌توانید این آب‌لیمو را با مقداری آب مخلوط کنید تا رقیق‌تر شود. ترکیب حاصل را روی موهای خود اسپری کرده و اجازه دهید برای نیم ساعت بماند.

 

اگر بتوانید این مدت را در هوای آزاد و البته دور از نور مستقیم خورشید بمانید برای عملکرد لیموها بهتر است. پس از نیم ساعت موهای خود را با آب سرد شسته و نرم‌کننده‌ای مناسب به آن بزنید. در صورت تمایل می‌توانید پوره‌ی گوجه‌فرنگی را جایگزین لیمو کنید.

 

روغن بچه

 

مقداری از روغن بچه را در دستان خود ریخته و موهایتان را با آن ماساژ دهید. این روش راه‌حلی ساده برای روشن کردن موها در خانه است. بعد از ماساژ مو زمانی را در مقابل نور خورشید بگذرانید.

 

پس از اتمام کار باید حتماً موهایتان را با یک شامپوی قوی و نرم‌کننده‌ی مناسب بشویید. استفاده‌ی مکرر از روغن بچه و شستشوی موها با شامپوی قوی تأثیر زیادی در روشن شدن رنگ موهایتان خواهد داشت.