تقویت روابط پدر و دختر


تاریخ ارسال :

۱ مهر ۱۳۹۶

تقویت روابط پدر و دختر

شاید پدران به خاطر نقاط اشتراک بیشتر زمان خود را اغلب با پسران خود می گذرانند. اما تقویت رابطه شما با دخترتان بسیار مهم است.


از روز تولد او شروع کنید

پدرانی که می‌خواهند این رابطه را به بهترین شکل داشته باشند باید از روز تولد دختر خود شروع کنند. در کارهای مربوط به او شرکت داشته باشید. داشتن یک نقش فعال برای کودک تأثیر زیادی خواهد داشت. هرچه زودتر زمانی را با او بگذرانید ادامه‌ی رابطه در آینده برای هردو ساده‌تر خواهد بود.

 

به او چیزهای جدید یاد دهید

آموزش دوچرخه‌سواری یا خواندن به دخترتان کار خوبی است اما یک پدر می‌تواند کارهای پسرانه را به دخترش یاد دهد. مهارت‌هایی مانند تعمیر ماشین، ماهیگیری، بازی گلف یا تعمیرات خانه می‌تواند به دختران مانند پسران آموزش داده شود و اینکه دخترتان بتواند هر کاری را انجام دهد به او اعتمادبه‌نفس خواهد داد.

 

زیاد گوش دهید

بسیاری از دختران زیاد صحبت می‌کنند و حرف زدن در رشد آن‌ها بیشتر از پسران دیده می‌شود. برای ساخت یک رابطه‌ی خوب با دخترتان به او بیشتر گوش دهید. دقت کنید او چه می‌گوید. به طرز فکر، رؤیاها و خواسته‌های او در زندگی توجه داشته باشید. و مهم‌تر از همه کاری کنید اعتمادبه‌نفس او از بین نرود.

 

 

زمانی برای تفریح بگذارید

داشتن روزهای پدر و دخترانه عالی است. برای خرید یک اسباب‌بازی یا خوردن بستنی باهم بیرون بروید. کارهایی سرگرم‌کننده با یکدیگر انجام دهید، مثلاً ماهیگیری، شنا، کوهنوردی یا بازی. ساخت خاطرات خوب می‌تواند در کودک شما تفاوت بزرگی ایجاد کند.