مثال های خوب برای توجه به خود


تاریخ ارسال :

۲۸ مرداد ۱۳۹۶

مثال های خوب برای توجه به خود

توجه به خود گاهی با مغرور بودن اشتباه گرفته می‌شود. توجه به خودتان فعالیتی روزانه است که برای ذهن، بدن و روح شما مفید باشد.


کمک بگیرید

توجه به خود اغلب برای موفق شدن در زندگی است و گاهی این یعنی شما نمی‌توانید خودتان همه کار را به‌تنهایی انجام دهید. گاه شاید لازم باشد خودتان از دیگران کمک بگیرید. بهتر است با اطرافیان خود ارتباطتان را حفظ  کنید تا در مواقع لازم بتوانید روی آن‌ها حساب  کنید.

 

استراحت کافی

به  اندازه‌ی کافی بخوابید – بین هفت تا هشت ساعت در شبانه‌روز و در کنار آن تمرینات ریلکسیشن را حداقل یک‌بار در طول روز انجام  دهید. این تمرین می‌تواند کمی پیاده‌روی یا سی دقیقه نشستن در محیطی آرام  باشد. کمی استراحت باعث آرامش شما و تجدید انرژی دوباره‌ی بدن می‌شود.

 

پوششی که احساس خوب به شما می‌دهد

برای موفقیت لباس بپوشید. برای تأثیر گذاشتن روی دیگران لباس بپوشید. مناسب کارتان لباس بپوشید. لباس‌هایتان هستند که به نوعی به شما هویت می‌دهند. جای شک نیست عادات شما در لباس پوشیدن مناسب اغلب باعث می‌شود عملکرد خوبی در اجتماع از شما تصور شود. گذراندن زمانی برای اینکه بتوانید احساس خوبی از خودتان داشته باشید راهی است تا ارزشتان را به خود و باقی جهان نشان دهید.

 

برنامه‌ریزی برای ورزش

هرچه بیشتر بدنتان تحرک داشته باشد بهتر است. به طبیعت بروید و نفس عمیق بکشید و کمی ورزش کنید. ورزش و تعریق برای سلامت ما  ضروری‌اند. گذاشتن جایی برای ورزش در برنامه‌ی روزانه‌ی شما نه‌تنها باعث می‌شود بدنی سالم داشته باشید بلکه مانند دارویی برای وضعیت روحی، نگرانی و افسردگی عمل خواهد کرد.