نکاتی برای داشتن کودکانی سالم تر


تاریخ ارسال :

۲۶ مرداد ۱۳۹۶

نکاتی برای داشتن کودکانی سالم تر

وقت آن رسیده است نگاهی به وضعیت سلامت خانواده‌ی خود بیندازید. این نکات به شما کمک می‌کنند عادات غذایی سالم برای خانواده‌ی خود درست کنید.


ورزش در خانواده را در اولویت بگذارید. برای فرزند خود یک برنامه‌ی ورزشی گذاشته و یک وسیله‌ی مطمئن برای رفت‌وآمد او در نظر بگیرید. مثلاً می‌توانید او را در یک کلاس بسکتبال ثبت‌نام کنید.

 

به آن‌ها صبحانه بدهید. تحقیقات نشان داده‌اند صبحانه دادن به کودکان باید از سنین کودکی به آن‌ها آموزش داده شود. می‌توانید یک اسموتی با شیرسویا، موز یخ‌زده و کره‌ی بادام‌زمینی تهیه کنید.

 

مراقب وزن کودک خود باشید. گاهی برای والدین سخت است بتوانند متوجه مشکلات وزنی کودک خود  شوند. باید نزد متخصص اطفال مرتباً یک چک آپ خوب از وزن کودک خود داشته باشید.

 

راه تناسب‌اندام را در دسترس بگذارید. تجهیزات ورزشی کوچکی خریده و در اطراف خانه بگذارید. کودک خود را تشویق کنید در زمان پیام‌های بازرگانی کمی با آن کار کند یا قبل از خواب کمی تمرین کند.

 

تغییرات بدن را برای او شرح دهید. بگذارید کودکان شما بدانند تجربه‌ی چیزی مانند زیاد شدن چربی بدن در حدود سنین بلوغ چیزی عادی است. به آن‌ها یاد دهید این افزایش چربی دلیلی زیستی دارد.