خواص سیر برای سلامت


تاریخ ارسال :

۲۲ مرداد ۱۳۹۶

خواص سیر برای سلامت

شاید بوی سیر شما را از خوردن آن منع کند اما باید بدانید خواص بی‌نظیر آن ارزش تحمل بوی بدش را دارد.


سلامت قلب و عروق

خواص سیر

مصرف سیر به فشارخون و سطح کلسترول کمک می‌کند. همچنین سیر مانع تجمع پلاکت‌ها در رگ‌های خونی خواهد شد.

 

کمک به دیابت

خواص سیر

سیر برای کسانی که از دیابت رنج می‌برند خواص بسیاری دارد. درحالی‌که ارتباط میان سولفوریک غذا با دیابت هنوز مورد بررسی است اما تحقیقات نشان داده‌اند سیر می‌تواند سطح قند خون را کاهش داده و با خوردن آن انسولین در بدن در دسترس تر خواهد بود.

 

پیشگیری از سرطان

خواص سیر

سیر در پیشگیری از برخی انواع سرطان به شما کمک می‌کند ازجمله سرطان روده و حتی با سرماخوردگی‌های عادی نیز مبارزه خواهد کرد. سیر نه تنها به‌عنوان یک ماده‌ی دفاعی عمل کرده و به حفظ هومئوستازی (حفظ شرایط پایدار در محیط ) کمک می‌کند بلکه از سلول‌های بدن در مقابل فعال شدن سلول‌های سرطانی دفاع کرده و سم‌زدایی د  بدن را بهبود می‌بخشد.

 

ضد باکتری و ضد میکروب

خواص سیر

تابه‌حال شنیده‌اید برخی افراد برای کمک به شنوایی خود روغن سیر را داخل گوششان می‌ریزند؟ این کار احمقانه نیست و علت دارد. سیر خام خواص ضد باکتری و ضدمیکروبی و ضدقارچ قوی دارد. این خاصیت آن را برای مبارزه با سرماخوردگی، عفونت‌های تنفسی، کرم‌های روده و آنفولانزا مفید می‌سازد. سیر اگر پخته شود دیگر خاصیت ضدویروسی نخواهد داشت، بااین‌وجود همچنان تعداد زیادی آنتی‌اکسیدان به نام فلاونوئید دارد که خاصیت ضدالتهابی داشته و به مبارزه با استرس اکسیداتیو در بدن کمک می‌کنند.