چگونه زمان خود را تنظیم کنید


تاریخ ارسال :

۱۸ مرداد ۱۳۹۶

چگونه زمان خود را تنظیم کنید

برای کارهای مختلف خود با مشکل زمانبندی مواجه هستید؟ همیشه استرس کارهایتان را دارید؟ باید بدانید چگونه زمان خود را تنظیم کنید.


تکیه بر یادداشت‌های ذهنی

شاید حافظه‌ی شما خیلی خوب باشد اما نباید انتظار زیادی از آن داشته باشید. همه‌چیز نمی‌تواند با جزئیات در ذهنتان بماند. کارهای زیاد شما روی ذهنتان تأثیر خواهد گذاشت. هر پروژه‌ای که به دستتان رسید را در تقویم خود علامت بزنید. بدین ترتیب یک برنامه‌ی کاری خواهید داشت که در آن ترتیب همه‌چیز را دارید.

 

زمان حال بهترین وقت است

اگر پروژه یا کاری در دست دارید همین حالا بهترین وقت برای انجام آن است. درست است که شاید از  قبل برنامه‌ریزی کرده باشید اما لازم نیست خودتان را معطل همان برنامه کنید. با این کار از برنامه‌ی خود کمی جلو می‌افتید و زمانی ذخیره خواهید داشت. بعد می‌توانید برای کار پیش‌آمده‌ای از این  زمان استفاده کنید.

 

تقسیم‌کار

از پروژه‌های بزرگ نترسید. آن را به چندین بخش کوچک تقسیم کنید و در هر زمان یک بخش از آن را انجام دهید. با این کار در هر زمان می‌توانید بخشی از آن را انجام داده و احساس موفقیت داشته باشید. بدین ترتیب یک کار بزرگ را راحت به پایان خواهید رساند.

 

کارهای اضطراری

پ

زمانی که می‌خواهید در تقویم خود برنامه‌ریزی کنید از کاری شروع کنید که مهلت آن به امروز نزدیک‌تر است. شاید این کار اهمیت کمتری داشته باشد اما زمان شما برای آن کم است. اگر نگران کار مهم‌تری هستید کار الآن خود را با سرعت بیشتر انجام دهید تا زمان بیشتری داشته  باشید.