خواص انگور برای سلامت


تاریخ ارسال :

۲۶ تير ۱۳۹۶

خواص انگور برای سلامت

انگور خواص بسیاری برای سلامت دارد که شما را با برخی از آن ها آشنا می کنیم.


آسم

انگور بنابر خاصیت درمانی خود می‌تواند به‌عنوان دارویی برای آسم استفاده شود. بعلاوه قدرت آب‌رسانی انگور بسیار بالاست و رطوبت موجود در ریه‌ها را افزایش داده و مشکلات ریه را کاهش می‌دهد.

 

سلامت استخوان

انگور منبع خارق‌العاده از مس، آهن و منگنز است، مواد مهمی که برای شکل‌دهی و قدرت استخوان‌ها لازم هستند. افزودن انگور به رژیم غذایی برای پیشگیری از مشکلاتی مانند پوکی استخوان لازم است. منگنز ماده‌ی مهمی در بدن است که به سوخت‌وساز پروتئین، تشکیل کلاژن و عملکرد سیستم عصبی کمک می‌کند.

 

بیماری‌های قلبی

انگور سطح نیتریک اسید خون را بالا می‌برد که مانع لخته شدن خون خواهد شد. ازاین‌رو انگور راهی مؤثر برای کاهش احتمال لخته شدن خون است. بعلاوه آنتی‌اکسیدان موجود در انگور از بالا رفتن کلسترول بد خون جلوگیری می‌کند، کلسترول بد رگ‌های خونی را مسدود کرده و باعث بیماری‌های قلبی عروقی می‌شود.  انگور دارای فلاونوئیدهای زیادی است که رنگ آن را ایجاد می‌کند. این فلاونوئیدها آنتی‌اکسیدان‌هایی هستند که  پلاکت‌های انبوه شده را کاهش داده و  سموم خون را فیلتر می‌کند.

 

میگرن

انگور خام درمان خانگی مهمی برای میگرن است. باید روزانه صبح‌ها آب انگور را بدون افزودن آب بنوشید. علل زیادی برای میگرن وجود دارد و سخت است بتوانید مقصر را پیدا کنید، از جمله عدم تعادل شیمیایی، کمبود خواب، تغییرات آب‌وهوا یا مشکلات غذایی. الکل باعث میگرن می‌شود اما انگور حاوی آنتی‌اکسیدان‌های زیادی است که به درمان بیماری‌ها کمک می‌کند.

 

یبوست

انگور راهی مؤثر برای درمان یبوست است. انگور خاصیت ملین دارد زیرا دارای ارگانیک اسید، شکر و سلولز است. انگور یبوست حاد را بهبود می‌بخشد زیرا ماهیچه‌های روده و شکم را شل می‌کند.

 

خستگی

مکمل غذایی انگور سفید دارای آهن بوده و از خستگی پیشگیری می‌کند. کم‌خونی مشکل رایج برای افراد بسیاری است و خوردن انگور می‌تواند به متعادل نگه‌داشتن سطح آهن و مواد معدنی در بدن کمک کند. کمبود آهن ذهن شما را خسته می‌کند و مغزتان قادر به تفکر سریع نیست، زیرا آهن ماده‌ای ضروری است که بر بسیاری از عملکردهای بدن اثر می‌گذارد. آب انگور تیره آهن بدن را زیاد نخواهد کرد و حتی شاید سطح آن را پایین بیاورد. نوشیدن آب انگور انرژی بدن را زیاد می‌کند.

 

مشکلات کلیه

انگور می‌تواند اسیدی بودن ادرار را کاهش دهد و به حذف اسید از بدن کمک می‌کند. به همین جهت برای کاهش استرس و فشار از روی کلیه‌ها مؤثر است. انگور آب زیادی دارد و ادرار را زیاد می‌کند، به همین دلیل اوریک‌اسید موجود در بدن را کاهش می‌دهد. انگور خاصیت پاک‌کنندگی زیادی در بدن دارد و آنتی‌اکسیدان‌های آن فواید زیادی برای بدن خواهند داشت.