چگونه از ماشین لباسشویی بیشترین استفاده را کنید (1)


تاریخ ارسال :

۲۴ تير ۱۳۹۶

چگونه از ماشین لباسشویی بیشترین استفاده را کنید (1)

امروزه اغلب افراد در  خانه‌ی خود از ماشین لباسشویی استفاده می‌کنند. نکات زیر به افزایش طول عمر دستگاه شما کمک خواهد کرد.


زیاد در ماشین لباس نریزید

بیشتر ماشین‌های لباسشویی خانگی برای شستشوی لباس‌های روزانه طراحی‌شده‌اند. زمانی که شما می‌خواهید پتوهای بزرگ را با آن بشویید به ماشینتان آسیب خواهید زد. بار زیاد، خصوصاً حوله‌های بزرگ، می‌توانند روی ماشین فشار وارد کنند. فرش‌های کوچک یا قالیچه‌ها را با ماشین لباسشویی نشویید. حتی اگر این‌ها داخل ماشینتان جا شوند باز هم فشار زیادی روی موتور وارد کرده و باعث آسیب داخلی به دستگاه خواهند شد.

 

خشک شدن مقابل هوا

پس از بیرون آوردن لباس‌ها از ماشین شاید درب آن را ببندید و به سراغ کارهایتان بروید. بااین‌وجود ماشین شما خودش هنوز خیس است و اگر فرصتی برای خشک شدن نداشته باشد داخل آن کپک می‌زند. زمانی که ماشین در حال استفاده نیست درب آن را باز بگذارید. این کار به خروج رطوبت کمک کرده و مانع ایجاد کپک خواهد شد.

 

فقط لباس‌ها را تمیز نکنید

بسیار مهم است که شما تمامی ماشین لباسشویی خود را تمیز کنید تا مطمئن شوید چیزی از آلودگی لباس داخل آن نمانده است. هر هفته با یک دستمال مرطوب داخل ماشین لباسشویی‌تان را تمیز کنید. این کار باعث می‌شود ذرات مانده از صابون، چربی و آلودگی لباس تمیز شود. می‌توانید ماشین خالی را با سرکه یا آب‌لیمو یک دور روشن کنید تا ذرات پودر و چربی تمیز شوند.

 

استفاده از تنظیمات درست

شما می‌دانید تنظیمات زیادی در ماشینتان وجود دارد، مسلماً وجود هریک دلیلی دارد. شاید شما همیشه با یک گزینه لباس‌ها را می‌شویید تا با بیشترین قدرت در زمان صرفه‌جویی شود. این روش در نهایت باعث آسیب به لباس‌ها و ماشین خواهد شد. لباس‌ها را بر اساس پارچه‌ها جدا کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید. برچسب روی لباس را بخوانید تا ببینید شستشوی خاصی برای آن راهنمایی شده است یا خیر.

 

درب را نکوبید

این کار باعث آسیب به ماشینتان خواهد شد. به‌آرامی درب را ببندید. برای اینکه مجبور نشوید دوباره هزینه‌ای صرف تعمیر درب کنید بهتر است  در هربار استفاده آن را آرام باز و بسته کنید.

 

شستشو با مقدار کمتر

اگر لباس زیاد داخل ماشین لباسشویی بریزید لباس‌ها فضای کافی برای حرکت نخواهند داشت و در نتیجه آن‌طور که می‌خواهید تمیز نمی‌شوند. بعلاوه بار زیاد در ماشین باعث می‌شود پودر به‌سختی بتواند به همه‌ی لباس‌ها برسد. این یعنی لکه‌ها کامل تمیز نخواهند شد. راهنمای سازنده را برای بیشترین بار وزنی بررسی کرده و از آن بیشتر لباس در ماشین نریزید.

 

صرفه‌جویی در آب

یکی  از ترفندهای دیگر که برای بیشترین بهره‌وری ماشین به شما کمک می‌کند استفاده از مقدار صحیح آب است. بیشتر ماشین‌ها گزینه‌ای برای انتخاب اندازه‌ی آب در زمان شستشو دارند. مطمئن شوید گزینه‌ی صحیح را انتخاب می‌کنید تا مانع استفاده از آب زیاد شوید. مقدار زیاد آب باعث اختلال در فرایند کار ماشین می‌شود، اگر می‌خواهید لباس‌هایتان تمیز بیرون بیایند این کار را نکنید.