نکاتی برای سفر به ژاپن


تاریخ ارسال :

۱۸ تير ۱۳۹۶

نکاتی برای سفر به ژاپن

ژاپن تجربه‌ای بی‌نظیر برای شما خواهد بود، از سنت‌ها و آداب‌ورسوم گرفته تا دیدنی‌های بی‌نظیر. اما در سفر خود بهتر است به موارد زیر دقت داشته باشید.


مردم ژاپن به زبان خود علاقه‌ی زیادی دارند و اینکه ببینند شما بتوانید هرچند یک کلمه را به زبان آن‌ها بیان کنید برایشان بسیار جالب خواهد بود. گفتن حتی یک کلمه‌ی کوتاه می‌تواند تأثیر زیادی بر فرد مقابل شما داشته باشد. او از این کارتان بسیار خوشحال و سپاسگزار خواهد شد.

 

بهتر است قبل از سفر طرز استفاده از چاپ استیک را یاد بگیرید. استفاده از این چوب‌ها برای غذا خوردن شاید برای شما زیاد ساده نباشد اما لازم است. اغلب رستوران‌های ژاپنی برای سرو غذا از چاپ استیک استفاده کرده و از قاشق و چنگال در آن‌ها خبری نیست.

 

بیشتر افراد بر این تصورند که ژاپن مقصدی بی‌نظیر برای گیاهخواران است اما بهتر است بدانید گوشت از مواد اصلی سازنده‌ی اغلب غذاهای ژاپنی است. حتی می‌توان گفت آن‌ها در تمامی غذاهای خود از ماهی استفاده می‌کنند.

 

برخلاف باور اکثر افراد ژاپن اصلاً کشور کوچکی نیست. وسعت ژاپن چیزی حدود 3000 کیلومتر می‌باشد. بنابراین مطمئناً جاذبه‌های گردشگری زیادی برای شما خواهد داشت.

 

در فرهنگ مردم کشورهای مختلف ارزش‌ها با یکدیگر فرق دارد. قبل از شروع سفر خود بهتر است کمی با فرهنگ مقصد آشنا شوید. مثلاً در ژاپن قبل از ورود به عبادتگاه‌ها باید کاملاً تمیز باشید و هرگز با کفش داخل نشوید. در زمان سرو غذا هرگز از چاپ استیک دیگران استفاده نکنید، نودل را حتماً با چاپ استیک خورده و در آخر آب آن را سر بکشید و یا اینکه در جاهای عمومی بینی‌تان را نگیرید.

 

مردم ژاپن بسیار خونگرم و مهمان‌نواز هستند. بهتر است شما تا حد ممکن به عقاید و فرهنگ مردم احترام بگذارید اما اگر به‌عنوان یک فرد خارجی غیر عمد اشتباهی مرتکب شوید شما را خواهند بخشید. البته این تا زمانی است که به اعتقاداتشان بی‌احترامی نکنید.