بهترین مکمل های غذایی برای زیبایی پوست


تاریخ ارسال :

۲۷ خرداد ۱۳۹۶

بهترین مکمل های غذایی برای زیبایی پوست

کدام مواد غذایی و مکمل‌های غذایی برای زیبایی پوست شما موترند؟ بهتر است نگاهی به این مقاله بیندازید.


ویتامین C

ویتامین C برای سلامت پوست مفید است و ماده‌ای کلیدی در بسیاری از لوسیون ها و سرم های ضدپیری می باشد. این ماده برای ساخت کلاژن و تشکیل بلاک‌های سازنده‌ی پوست لازم است و آنتی‌اکسیدانی قوی می باشد که برای درمان زخم‌ها مؤثر بوده و می‌تواند برای مبارزه با اشعه‌ی UV خورشید به شما کمک کند. با خوردن یک رژیم غذایی دارای میوه‌ها و سبزیجات می‌توانید به‌راحتی ویتامین C موردنیاز خود را تأمین کنید.

 

ویتامین E

اگر ویتامین C در بدن شما با ویتامین E همراه شود تأثیر بیشتری خواهد داشت. ویتامین E در دانه‌ها، روغن‌ها و آجیل‌ها وجود دارد و یک آنتی‌اکسیدان در بدن خواهد بود و از سلول‌های بدن مقابل آسیب‌های رادیکال‌های آزاد و پیری زودرس حفاظت خواهد کرد. اگر این ویتامین  مستقیماً روی پوست زده شود سریعاً جذب خواهد شد اما اگر خوراکی باشد جذب آن حدود هفت روز زمان خواهد برد. ویتامین E به تنهایی در مقابل نور خورشید آسیب خواهد دید اما زمانی که با ویتامین C ترکیب شود این دو آنتی‌اکسیدان با چین‌وچروک‌ها مبارزه کرده و مقابل نور خورشید و سرطان پوست از شما حفاظت خواهد کرد.

 

ویتامین A

ویتامین A ماده‌ای قابل حل در آب است که با نام رتینول شناخته می‌شود. رتینول برای سلامت دید، رشد سلول و ایمنی بدن مفید است. کمبود این ویتامین به ندرت وجود دارد اما گیاه خوران شاید با این مشکل مواجه شوند زیرا این ویتامین تنها در غذاهای دریایی وجود دارد، البته بدن می‌تواند آن را از بتاکاروتن موجود در گیاهان نیز دریافت کند. برای پوست شما این ویتامین معجزه خواهد کرد و سلامت سلول‌های پوستی را بهبود بخشیده و محرکی برای تولید کلاژن است. با مصرف مرتب رتینول قدرت دید شما بهبود یافته و سیاهی دور چشم و خطوط اطراف آن بهبود خواهد یافت.

 

امگا3

امگا3 اسید چرب ضروری است که اغلب در غذاهای دریایی وجود دارد اما در آجیل‌ها، مغزها، سبزیجات و روغن‌ها نیز وجود دارد. این ماده‌ی جادویی تأثیر بی‌نظیری در سلامت دید، افسردگی، بهبود ایمنی، اختلالات روحی مربوط به سن و بهبود سلامت استخوان و مفاصل دارد.

اسید چرب امگا3 ترکیبی کلیدی برای پوست است و سلول‌های پوستی را سالم نگه می‌دارد. نوعی از این اسید چرب سیستم رطوبت پوست را مدیریت کرده و از پیری جلوگیری می‌کند. همچنین با جوش‌های پوستی مبارزه کرده و التهاب فولیکول‌های مو را متوقف می‌سازد.

 

بیوتین

بیوتین ویتامینی قابل حل در آب است که در خانواده‌ی ب کمپلکس‌ها قرار دارد و گاهی به عنوان ویتامین H از آن یاد می‌کنند. بیوتین مکملی جادویی برای زیبایی مو، پوست و ناخن‌ها بوده و در بسیاری از محصولات زیبایی استفاده می‌شود.

کمبود بیوتین می‌تواند باعث ریزش مو و ترک خوردن ناخن‌ها شود و برای سلامت مو، پوست و ناخن‌ها لازم است. کمبود بیوتین به ندرت وجود دارد زیرا این ماده در بسیاری از خوراکی‌های روزمره‌ی ما وجود دارد مانند تخم‌مرغ، آجیل‌ها، مغزها و برگ‌های سبز.