اگر با آرایش به رختخواب بروید چه اتفاقی می افتد


تاریخ ارسال :

۲۱ خرداد ۱۳۹۶

اگر با آرایش به رختخواب بروید چه اتفاقی می افتد

بعد از یک روز ظولانی خستگی زیاد باعث می شود بخواهید با همان آرایشتان به رختخواب بروید. اما اگر نتیجه ی این اشتباه را بدانید هرگز آن را تکرار نخواهید کرد.


منافذ پوستی بسته می‌شوند

رفتن به رختخواب با آرایش می‌تواند باعث بسته شدن منافذ پوستی شود. بسیاری از لوازم‌آرایشی دارای موادی مانند سیلیکون‌ها هستند که باعث بسته شدن منافذ پوست خواهند شد. زمانی که این منافذ بسته شوند پوست شما پر از چاله خواهد شد و اگر مستعد جوش باشید شاهد جوش‌های پوستی بسیاری خواهید بود.

 

جوش می‌زنید

درست مانند قلب، پوست ما نیز هیچ‌گاه متوقف نشده و مرتباً به فعالیت ادامه خواهد داد. پوست از آب، پروتئین، چربی و مواد معدنی و شیمیایی متفاوتی ساخته‌شده است. پوست شما همچنین دارای منافذ متعددی است که اجازه‌ی تعریق و آزادسازی سبوم را می‌دهد، یک نرم‌کننده‌ی طبیعی که پوست را مرطوب کرده و سلول‌های پوستی مرده و دیگر محرک‌ها را از بین خواهد برد. زمانی که آرایش می‌کنید مانع آزاد شدن سبوم از منافذ خواهید شد که باعث آشکارسازی منافذ بزرگ‌تر و جوش‌های پوستی خواهد شد.

 

به سلول‌های پوست آسیب می‌زنید

آرایش می‌تواند آلودگی‌های محیط و دیگر رادیکال‌های آزاد را در خود اسیر کند که می‌تواند به  سلول‌های پوست آسیب برساند، از جمله کلاژن که آسیب به آن باعث پیری زودرس پوست خواهد شد. بنابراین آرایش نه تنها منافذ پوستی را مسدود خواهد کرد بلکه به فرایند پیری نیز سرعت می‌دهد.

 

پوستتان کدر دیده می‌شود

پوست بزرگ‌ترین بخش از بدن است و عملکردهای حیاتی آن را انجام می‌دهد، از جمله تعریق، درمان زخم‌ها و تنظیم حرارت. بنابراین تمیز نگه‌داشتن و لایه‌برداری منظم پوست ضروری است و هرگز نباید با آرایش به رختخواب بروید. منافذ پوستی بسته و جوش‌های سرسیاه با گیر افتادن چربی و سلول‌های پوستی مرده ایجاد خواهد شد.

 

تداخل با فرایند بازسازی

در زمان خواب بدن بازسازی خواهد شد. این موضوع برای پوست نیز صادق است. زمانی که خواب هستیم پوست خود را ترمیم می‌کند بنابراین پاک کردن آرایش در شب اهمیت زیادی دارد. باز بودن منافذ باعث آزادسازی سبوم خواهد شد که پوست را رطوبت بخشیده و از پوست مقابل رادیکال‌های آزاد موجود در هوا حفاظت می‌کند.

 

پوست خشک می‌شود

اگر پوستتان را در شب درست تمیز کرده و به آن با محصولاتی  که دارای آلوئه ورا هستند رطوبت رسانی کنید به پوست خود فرصت داده‌اید بازسازی کرده و در شب کار خود را به خوبی انجام دهد. پاک نکردن آرایش این شانس را از پوست شما خواهد گرفت و باعث خشکی آن خواهد شد.

 

چشم‌هایتان آسیب می‌بیند

چشم‌های ورم‌کرده و حساس می‌توانند نتیجه‌ی خوابیدن با آرایش باشند. آرایش شما و هر چیزی مانند سایه، خط چشم .... باید قبل از خواب شسته شوند. در غیر این صورت چشم‌ها با تورم و قرمز شدن واکنش نشان خواهند داد مژه‌ها از چشم‌هایمان مقابل گردوخاک و آلودگی حفاظت می‌کنند و اگر شسته نشوند ذرات مواد آرایشی و آلودگی در آن‌ها مانده و باعث تحریک واکنش ایمنی چشم در مقابله با آن‌ها برای جلوگیری از ایجاد عفونت خواهند شد.