نشانه هایی که یک فرد سمی شده اید


تاریخ ارسال :

۱۰ اسفند ۱۳۹۵

نشانه هایی که یک فرد سمی شده اید

انسان‌های سمی چه خصوصیاتی دارند؟ یکی از سخت‌ترین کارها در زندگی این است که تشخیص دهید آیا شما در زندگی خود به فردی سمی تبدیل‌شده‌اید یا نه؟


همیشه دیگران را مقصر می‌دانید

خصوصیات بد اخلاقی

خیلی کم پیش می‌آید که چیزی تقصیر یک نفر باشد. اغلب خود ما نیز در مشکلات پیش‌آمده در زندگی‌مان نقشی داریم. شاید شما با یک نفر مشکل پیدا کنید اما زمانی که احساس می‌کنید همیشه دیگران در زندگی و مشکلات آن مقصر هستند یک پرچم قرمز است.

نگاهی به مشکلات زندگی خود بیندازید و ببینید چگونه شما در پیش آمدن هریک نقش داشته‌اید. همه‌ی این‌ها را نوشته و سعی کنید برنامه‌ای برای درست کردن اوضاع بچینید. با این روش شما احساس قدرت کرده و بهتر از همه – دیگر از دیگران شکایت نداشته و آن‌ها را سرزنش نخواهید کرد.

 

پشت سر دیگران حرف می‌زنید

خصوصیات بد اخلاقی

به‌جای اینکه شما هم دنبال حرف‌هایی که در میان دوستان یا در اداره زده می‌شود را بگیرید سعی کنید از این حرف‌ها که باعث ناراحت شدن یک نفر می‌شوند دور باشید. شما نباید در این مکالمات منفی شرکت کنید. اگر چیزی اذیتتان می‌کند کمی فکر کرده و با فرد موردنظر رودررو و خصوصی در مورد آن صحبت کنید.

 

بیشتر از کمک کردن، از دیگران کمک می‌گیرید

خصوصیات بد اخلاقی

همیشه زمان‌هایی در زندگی هر فرد وجود دارد که نیاز به کمک خواهد داشت. در حقیقت برخی روزها شما احساس می‌کنید بیشتر از هر زمان دیگری به فردی در کنار خود نیاز دارید و این اصلاً چیز بدی نیست. اشکالی ندارد از دیگران برای حل مشکلات خود کمک بگیرید. اما مشکل زمانی است که شما همیشه درخواست‌های زیادی از اطرافیان خود دارید اما هیچ‌وقت برای جبران و کمک  کردن به دیگران در دسترس نیستید.

 

دوستانتان دیگر نیستند

خصوصیات بد اخلاقی

زمانی که دیگران شروع به ترک شما می‌کنند آن‌ها در تلاش‌اند از مواجه با شرایطی که در آن راحت نیستند خودداری نمایند. آن‌ها هریک به دلیلی از کنار شما می‌روند. شاید تا رسیدن یک زمان خاص متوجه جای خالی آن‌ها نشوید. مثلاً در روز تولدتان هیچ‌کس نیست به شما کمک کند یا برایتان جشنی بگیرد. در اینجاست که تازه می‌فهمید دوستانتان از کنار شما رفته‌اند.

با خودتان صادق باشید و ببینید چرا همه شما را ترک کرده‌اند. سعی کنید به آن‌ها نزدیک شوید، اجازه دهید ناراحتی‌های خود از رفتارهای شما را بگویند و سپس تصمیم بگیرید آیا این دوستی ارزش ادامه دادن را دارد یا نه. اگر داشت می‌توانید از او عذرخواهی کنید.

 

زندگی شما پر از چیزهای غمگین است

خصوصیات بد اخلاقی

گاهی واقعاً نمی‌توانیم در اتفاقاتی که اطرافمان می‌افتد تغییری ایجاد کنیم و تنها می‌توانیم قوی مانده و تمرکز خود را روی بهبود وضعیت بگذاریم.

غمگین بودن می‌تواند رفتاری اعتیادآور باشد. شاید در شرایطی بتوانید توجه اطرافیان را به خود جلب کنید اما اگر زیاد تکرار شود در نهایت آن‌ها از گوش دادن به شکایت‌های بی‌پایان شما خسته خواهند شد. اگر به‌جای یافتن راه‌حل برای مشکلات مرتباً نقشی دراماتیک و ناراحت‌کننده در زندگی داشته باشید اجازه داده‌اید رفتارهای سمی وارد زندگی شما شوند.

 

نمی‌توانید ببخشید

خصوصیات بد اخلاقی

خیلی سخت است کسی که به شما آزار رسانده یا ناامیدتان کرده است را ببخشید. بیشتر ما اغلب راهی برای عبور از این لحظات سخت یافته و تلاش می‌کنیم به سمت آینده‌ای شادتر حرکت کنیم.

اگر نتوانید دیگران را ببخشید برای اطرافیان شما سخت است که بتوانند از شما حمایت کنند. یکی از اصلی‌ترین دلایل این است که تا زمانی که در یک فکر منفی باشید نمی‌توانید بهبودی در شرایط خود ایجاد کنید. اگر گام‌های لازم برای داشتن یک زندگی بهتر را برندارید نباید از دیگران نیز انتظار داشته باشید به حرف‌های شما گوش‌داده و کمکتان کنند.

 

روی چیزهای منفی تمرکز می‌کنید

خصوصیات بد اخلاقی

در هر شرایط زندگی نکات مثبت و منفی وجود دارد. باوجودی که باید عواقب کارها و انتخاب‌های خود را در نظر داشته باشید اما با داشتن دیدگاهی مثبت زندگی بسیار شادتر و دلپذیرتر برای شما خواهد بود.  

اطراف خود را پر از افراد مثبت کنید و همیشه به خود یادآوری کنید شما در تلاشید کمتر منفی بین باشید. برای قبل از خواب خود یک برنامه بچینید و هر شب پنج مورد از چیزهایی که در روز برای شما اتفاق افتاده و به خاطر آن از خدا ممنونید را یادداشت کنید. این یک تغییر عالی خواهد بود.