کارهایی که لبخند شما را خراب می کنند


تاریخ ارسال :

۷ اسفند ۱۳۹۵

کارهایی که لبخند شما را خراب می کنند

همیشه چیزهایی که می‌خورید به دندان شما آسیب نمی‌رسانند. عادات بد نیز می‌توانند روی زیبایی لبخند شما اثر داشته باشند.


سیگار کشیدن

جلوگیری از لک شدن دندان

اگر لبخند زیبایی دارید برای خراب نشدن آن مهم‌تر از همه این است که سیگار نکشید. سیگار کشیدن در درازمدت می‌تواند باعث سرطان دهان، بوی بد دهان و لکه‌های رنگی روی دندان‌های شما شود.

 

مصرف نوشابه

جلوگیری از لک شدن دندان

لبخند شما به دلایل متفاوتی ممکن است بد جلوه کند از جمله مصرف نوشیدنی‌ها. زمانی که دندان‌ها لکه می‌شوند مینای دندان نازک شده و باعث می‌شود لایه‌ی بعدی دندان بیشتر به چشم بیاید. وقتی‌که در طول روز نوشابه می‌خورید اجازه می‌دهید مواد قندی روی دندان‌های شما بنشینند و باعث فاسد شدن و پوسیدگی دندان گردند. بعلاوه اسید موجود در نوشابه سطح PH را کم کرده و مینای دندان را ضعیف می‌کند.

 

مصرف مشروب

جلوگیری از لک شدن دندان

شراب می‌تواند به مرور زمان تأثیری منفی روی لبخند شما داشته باشد زیرا باعث ایجاد لکه‌های چشمگیری روی سطح دندان خواهد شد.  

 

نوشیدن چای و قهوه

جلوگیری از لک شدن دندان

این نوشیدنی‌ها نسبت به دندان‌های شما بسیار بی‌رحم‌اند. هردو این نوشیدنی‌ها احتمال ایجاد لکه روی دندان‌ها را زیاد می‌کنند. گاهی این‌ها ترک‌های کوچک یا بزرگی روی سطح دندان ایجاد خواهند کرد که اجازه می‌دهد مایعات تیره در بین آن‌ها گیر کرده و تبدیل به لکه شوند.

 

غذاهای با رنگ‌دانه‌ی تیره

جلوگیری از لک شدن دندان

خوراکی‌های دارای رنگ‌دانه‌های تیره باعث لکه روی دندان شما می‌شوند. بلوبری، تمشک، هویج، ادویه‌ها، انار و لبو مثال‌های خوبی از غذاهایی هستند که ظاهر لبخند شما را خراب می‌کنند.

 

جویدن یخ

جلوگیری از لک شدن دندان

یخ باعث ترک‌های کوچک و غیرقابل‌دیدن روی دندان‌ها می‌شود. به مرور این ترک‌های کوچک باعث ضعیف شدن دندان‌ها شما شده و منجر به ترک خوردن یا شکستن دندان خواهد شد.

 

خوراکی‌های چسبناک

جلوگیری از لک شدن دندان

برخی شکلات‌ها،آب‌نبات‌ها و غذاهای چسبناک بر سطح یا بین دندان‌ها گیر می‌کنند. اگر به خوردن این شکلات‌ها عادت کنید قند آن مینای دندان را از بین برده و باعث پوسیدگی دندان می‌شود.