تاثیر نوشیدن الکل بر زیبایی


تاریخ ارسال :

۲۴ بهمن ۱۳۹۵

تاثیر نوشیدن الکل بر زیبایی

اگر مشکلاتی که نوشیدن الکل برای زیبایی شما ایجاد می‌کند را بشناسید مسلماً آن را کنار خواهید گذاشت.


پیری قبل از زمان آن

مضرات نوشیدن الکل

الکل یکی از بدترین و قوی‌ترین ترکیبات برای خراب کردن پوست است. هیچ شکی نیست که نوشیدن زیاد باعث بی‌آب شدن بدن خواهد شد. الکل فرایند تولید هورمونی ضد ادرارآور در بدن را کند می‌کند. این باعث می‌شود کلیه‌ها دو برابر سخت‌تر کار کنند تا با مایع اضافی در بدن مقابله نمایند. نتیجه بی‌آب شدن اعضای بدن است.

پوست که بزرگ‌ترین عضو می‌باشد بی‌آبی زیاد بدن را در خود منعکس خواهد کرد. به‌جای اینکه پوستی نرم و مرطوب داشته باشید حالا پوستی ترک‌خورده و چروک خواهید داشت.

 

از دست دادن موهای زیبا

مضرات نوشیدن الکل

کم‌آبی تنها روی پوست شما اثر نمی‌گذارد بلکه بر موها نیز تأثیر خواهد داشت. موهای وز و گره‌خورده راحت‌تر شکسته و دچار موخوره می‌شوند. مصرف مقدار زیاد الکل باعث کمبود روی نیز خواهد شد. کاهش روی در بدن یکی از عوامل ریزش مو است. دیگر فاکتورهای مؤثر در ریزش مو که بر اثر نوشیدن الکل ایجاد می‌شوند کاهش سطح ویتامین B و C و مقدار زیاد استروژن هستند.

 

قرمزی تنها برای نوشیدن نیست

مضرات نوشیدن الکل

مصرف الکل می‌تواند باعث قرمز شدن صورت شما شود. این شرایط پوست را روزاسه می‌نامند و می‌تواند باعث بروز آسیب‌های دائمی شود. الکل زیاد جریان خون در پوست را تغییر می‌دهد و باید ظاهر نامناسب شما خواهد شد. علت این است که الکل باعث می‌شود رگ‌های خونی کوچک در پوست بازتر شوند و خون بیشتری در سطح آن جریان یابد.

 

با نفخ نمی‌توانید بجنگید

مضرات نوشیدن الکل

زمانی که بدن دچار کمبود مایعات و الکترولیت‌ها شود آب چیزهایی که خورده‌اید را در خود نگه می‌دارد. هرچه بیشتر الکل نوشیده باشید بیشتر نیاز دارید به دستشویی بروید. بعلاوه بیشتر عرق خواهید کرد. زمانی که مایعات در بدن جایگزین نشوند بدن با نگه‌داشتن آبی که دارد واکنش نشان خواهد داد. این کار علاوه بر نفخ باعث می‌شود پف‌کرده به نظر برسید.

 

فراموش کردن وظایف شبانه

مضرات نوشیدن الکل

پس از نوشیدن زیاد هیچ‌گاه قادر نخواهید بود تصمیم‌های درستی برای بدن خود بگیرید – مثلاً خوردن  یک پیتزای کامل به تنهایی. برخی افراد دیگر انرژی برای انجام کارهای لازم شبانه ندارند، مانند مسواک زدن یا شستن صورت. شاید یک یا دو بار انجام این کار برای شما مشکلی نسازد اما تبدیل آن به عادت باعث بروز جوش‌ها و بیماری‌های لثه و دیگر مشکلات بهداشتی خواهد شد.

 

مشکلات کبد می‌تواند کشنده باشد

مضرات نوشیدن الکل

آسیب به کبد علاوه بر احتمال کشنده بودن آن باعث مشکلات زیادی برای شما خواهد شد. حلقه‌های سیاه زیر رگ‌های خونی یا حتی کمی زردی چشم‌ها را ندیده نگیرید. مشکلات پوستی در بدن نیز ظاهر خواهند شد. نشانه‌های زیادی برای آسیب به کبد وجود دارد که نباید نادیده گرفته شود، خصوصاً اگر می‌دانید زیاد الکل می‌نوشید و از بدن خود خوب مراقبت نمی‌کنید.

 

الکل و بوی بدن

مضرات نوشیدن الکل

بوی بدی در شبی که الکل نوشیده‌اید از بدن شما می‌آید. ده درصد الکل مصرفی شما از طریق تعریق، تنفس و ادرار از بدن خارج می‌شود و باقی آن بوی بدی در بدن ایجاد خواهد کرد.