ترفندهایی برای مرتب کردن خانه


تاریخ ارسال :

۱۶ بهمن ۱۳۹۵

ترفندهایی برای مرتب کردن خانه

اگر به دنبال یافتن تکنیک‌های جدید برای تمیز و مرتب نگه داشتن خانه‌ی خود هستید این مقاله به شما کمک خواهد کرد.


با جداسازی شروع کنید

مرتب کردن خانه

مهم‌ترین گام برای مرتب کردن خانه و سرو و سامان دادن به اوضاع این است که در ابتدا مقدار وسایل را کم کنید. ما اغلب فراموش می‌کنیم نباید با مرتب کردن کارمان را شروع کنیم بلکه باید در ابتدا وسایل را جداسازی کنیم. تنها چیزهایی را نگه دارید که برای شما مهم هستند و کاربرد دارند. سپس باقی چیزها را به انباری ببرید.

 

قرار دادن وسایل در جای خود

مرتب کردن خانه

زمانی که از محل کار به خانه می‌رسید واقعاً خسته‌اید و شاید اصلاً دوست نداشته باشید وسایلتان را مرتب کنید. اما باید بدانید هر چیزی باید برای خود جای مشخصی داشته باشد، کلیدها، کیف پول، کفش‌ها ... شاید این کار خیلی ساده و ابتدایی به نظر برسد، اما دیگر اطرافتان شلوغ نبوده و صبح روز بعد نیازی نیست نگران باشید که کلیدهایتان را کجا گذاشته‌اید.

 

لباس‌هایی که استفاده نمی‌کنید

مرتب کردن خانه

همه‌ی ما لباس‌هایی داریم که کمدمان را پرکرده‌اند بدون اینکه آن‌ها را برای زمانی طولانی پوشیده باشیم. هر بار با خودتان می‌گویید " من آن را دوست دارم" یا اینکه " هفته‌ی دیگر آن را می‌پوشم". اما چیزی که مشخص است این است که آن را نخواهید پوشید زیرا از این لباس در تنتان خوشتان نمی‌آید یا از مدل آن یا هر دلیل دیگری. در پایان فصل با جدا کردن این‌گونه لباس‌ها کمی به اوضاع سروسامان دهید.

 

استفاده از بسط یا کلیپ برای سیم‌ها

مرتب کردن خانه

در کنار هم نگه‌داشتن سیم‌ها باعث می‌شود همه‌چیز مرتب دیده شود. کمی هزینه برای مرتب‌سازی سیم‌ها باعث می‌شود اوضاع بهتر به نظر برسد. بسط‌های سیم راه‌حلی ساده و ارزان‌قیمت هستند.

 

استفاده از جعبه خالی دستمال‌کاغذی

مرتب کردن خانه

کابینت زیر ظرف‌شویی را باز کرده و حس می‌کنید کیسه‌های مشمایی همه‌جا را پر کرده و به هم ریخته‌اند. شما نیاز به راهی دارید تا بدون گرفتن فضای زیادی در کابینت آن‌ها را مرتب کنید. می‌توانید کیسه‌ها را در یک جعبه‌ی خالی‌شده‌ی دستمال‌کاغذی قرار دهید.

 

مرتب کردن آشپزخانه قبل از خواب

مرتب کردن خانه

هیچ‌گاه با وجود یک آشپزخانه‌ی به هم ریخته به رختخواب نروید. همیشه مطمئن شوید ظرف کثیفی نمانده و همه‌چیز در قفسه‌های ظرف‌ها را جمع کرده‌اید. روی کابینت‌ها را دستمال بکشید. آشپزخانه در خانه‌ی شما فضایی است که به راحتی کثیف می‌شود، با این کار از این آلودگی و به‌هم‌ریختگی جلوگیری کنید.

 

برای هر چیز جایی مشخص کنید

مرتب کردن خانه

مرتب کردن خانه نباید کاری سخت و وقت‌گیر باشد. شاید زمان زیادی را در اینترنت صرف پیدا کردن راه و ایده‌هایی برای مرتب نگه داشتن خانه کنید اما بدانید مؤثرترین گام این است که هر چیزی در خانه  جای مخصوص خود را داشته باشد.