نکاتی سازنده برای ایجاد اعتماد به نفس


تاریخ ارسال :

۱۲ بهمن ۱۳۹۵

نکاتی سازنده برای ایجاد اعتماد به نفس

اگر اعتمادبه‌نفس کمی دارید راهکارهای صحیح را یاد گرفته و تمرین کنید. به مرور می‌بینید چقدر احساس بهتری خواهید داشت.


لبخند بزنید

اعتماد به نفس

زمانی که کنار فرد دیگری در خیابان رد می‌شوید، حتی اگر او را نمی‌شناسید، لبخند بزنید. این کار ساده شما را فردی با اعتمادبه‌نفس نشان خواهد داد.

 

تمیز باشید

اعتماد به نفس

قبل از رفتن در جمع در آینه به خودتان نگاهی بیندازید تا مطمئن شوید تمیز و خوب به نظر می‌رسید. هیچ‌وقت با موهای به‌هم‌ریخته یا لباس‌های کثیف بیرون نروید.

 

حالت بدنی خوبی داشته باشید

آیا وقتی بیرون می‌روید قوز می‌کنید یا سرتان را پایین می‌اندازید؟ چانه‌ی خود را بالا نگه داشته و شانه‌هایتان را صاف کنید. شاید این کار کمی تمرین بخواهد اما حالت خوب بدن باعث می‌شود احساس بهتری داشته و این تأثیر را برجای بگذارید که بر زندگی خود کنترل دارید.

 

ارتباط چشمی

اعتماد به نفس

نگاه کردن مستقیم در چشم دیگران کمک می‌کند با اطرافیان خود ارتباط داشته باشید. هیچ‌چیز مانند این کار اعتمادبه‌نفس شما را نشان نخواهد داد.

 

چیزی بگویید

اعتماد به نفس

گام بعدی صحبت کردن با دیگران است. لازم نیست مکالمه‌ای طولانی داشته باشید. تنها کافی است چیزی کوتاه و مختصر بگویید، مثلاً روز خوبی است، این‌طور نیست؟

 

تمرکز روی فرد دیگر

اعتماد به نفس

اگر تمرکزتان از خود را برداشته و به شخص دیگری معطوف کنید شما را فردی باوقار، بخشنده و بااستعداد خواهند شناخت. می‌توانید از او برای لباسی که پوشیده تعریف کنید یا بگویید همیشه برای تخصص زیادش او را تحسین می‌کنید. باید حرف‌های شما صادقانه باشد. دیگران تشخیص می‌دهند شما در جملات خود قصد چاپلوسی دارید و یا اینکه خودتان آن را باور ندارید.

 

خودتان باشید

اعتماد به نفس

اگر ذاتاً فردی شوخ هستید با دیگران شوخی کرده و گاهی جوک بگویید. اما اگر فرد شوخی نیستید خودتان باشید و سعی نکنید حتماً چیز خنده‌داری به زبان بیاورید. شما با داشتن شخصیت خاص خودتان شیرین و خواستنی‌تر خواهید بود.

 

عذرخواهی کنید

اعتماد به نفس

زمانی که مرتکب اشتباهی می‌شوید یک عذرخواهی مؤدبانه کرده و از آن موضوع بگذرید. زیاد آن را ادامه ندهید و نگویید انسان مفیدی نیستید یا همیشه اشتباه می‌کنید. همه اشتباه می‌کنند، پس بگذارید شما هم مانند انسان‌های دیگر باشید.

 

مثبت باشید

اعتماد به نفس

هیچ‌کس دوست ندارد برای زمان زیادی اطراف افراد منفی باشد. غر زدن زیاد، افاده داشتن و گفتن شایعات بی‌اساس باعث می‌شود در نهایت همه با دیدن شدن مسیرشان را عوض کنند.

 

نظر بدهید

اعتماد به نفس

اگر شما چیزی را می‌خواهید که متفاوت از دیگران است هیچ اشکالی ندارد آن را با یک لبخند و با لحنی مؤدبانه بیان کنید. تا زمانی که حرفتان را نزنید احتمال رسیدن به خواسته‌تان وجود ندارد. به یاد داشته باشید شاید شما زاویه‌ای از موضوع را مطرح می‌کنید که  دیگران به آن فکر نکرده‌اند و اگر آن را با منطق شرح دهید نظرتان را خواهند پذیرفت. البته همیشه انتظار نداشته باشید به حرف شما شود زیرا ناامید خواهید شد.