فواید داروی جادویی ورزش برای سلامت


تاریخ ارسال :

۱۱ بهمن ۱۳۹۵

فواید داروی جادویی ورزش برای سلامت

اگر دارویی وجود داشته باشد که بتواند برای سلامت شما همه کار انجام دهد مسلماً ورزش است. ورزش باارزش‌ترین دارو برای بشر می‌باشد.


سلامت مغز

ورزش جریان خون به مغز را بهبود بخشیده و از رشد رگ‌های خونی و سلول‌های جدید مغزی حمایت می‌کند. پروتئینی که در طول ورزش در بدن ترشح می‌شود تأثیر مستقیمی بر حافظه و قدرت شناخت شما دارد. درک چگونگی تأثیر این پروتئین بر مغز کمک کرده است پزشکان بتوانند خطرات ابتلا به جنون و دیگر اختلالات مغزی را متوجه شوند، مانند آلزایمر و پارکینسون.

 

بهبود وضعیت روحی

ورزش استرس را کاهش می‌دهد، خواب را بهتر می‌کند و وضعیت روحی شما را بهبود می‌بخشد. ورزش کردن میزان اضطراب و افسردگی در فرد را کاهش داده و می‌تواند حتی برای درمان این مشکلات استفاده شود.

 

شما را جوان نگه می‌دارد

انعطاف‌پذیری و حفظ تعادل در حرکات ورزشی نه تنها باعث می‌شود سریع‌تر بتوانید حرکت کنید و احساس جوانی داشته باشید بلکه پنج سال به عمر شما اضافه خواهد کرد. علت این است که ورزش پیر شدن سلول‌ها را کند خواهد کرد.

 

بهبود و سرعت دهی به درمان

تحقیقات نشان داده‌اند در بیمارانی که به مشکلاتی مانند دیابت نوع 2، پوکی استخوان یا از کار افتادن آنی قلب مبتلا هستند و کسانی که حمله‌ی قلبی داشته‌اند، ورزش علائم بیماری را مدیریت کرده و شما را سریع‌تر درمان خواهد کرد. باورهای قدیمی که می‌گویند در صورت ابتلا به آرتروز یا کمردرد شدید نباید از مفاصل خود استفاده کنید را دور بیندازید. مقدار کافی ورزش و حرکات صحیح می‌تواند برای شما معجزه کند. البته در ابتدا از پزشک خود در مورد ورزش مناسب کمک بگیرید، خصوصاً اگر مشکلتان حاد است.

 

شما را لاغر می‌کند

همیشه شنیده‌اید که ورزش به کاهش  وزن کمک می‌کند. ورزش بخشی از یک رژیم غذایی سالم است. اما به یاد داشته باشید ورزش در واقع به ماهیچه سازی کمک خواهد کرد و درعین‌حال اشتهای شما را زیاد می‌کند، در نتیجه شاید خیلی سریع کاهش وزن نداشته باشید. اما خبر خوب این است که ورزش کمک می‌کند بدن به طور مؤثرتری چربی بسوزاند و باعث از هم پاشیده شدن سلول‌های چربی خواهد شد.