چیزهایی که باید از اشتباهات خود یاد بگیرید


تاریخ ارسال :

۲۶ دي ۱۳۹۵

چیزهایی که باید از اشتباهات خود یاد بگیرید

اگر قصد ورزش دارید ممکن است دچاراین اشتباهات شوید. این‌ها تجربیاتی هستند که شما باید از اشتباهات گذشته‌ی خود یاد بگیرید تا در زندگی موفق باشید.


زمانی برای استراحت داشته باشید

تنها کار کردن و نداشتن زمان استراحت مشکلی بزرگ برای شما خواهد ساخت. این کار روحیه‌ی شما را خراب کرده و باعث می‌شود خلاقیتتان حتی در کار نیز کاهش یابد. برای رسیدن به هدف باید زمانی را برای استراحت و بازسازی بدن بگذارید. باید زمانی را صرف استراحت کنید. حداقل روزانه 15 دقیقه برای انجام کاری بگذارید که از آن لذت می‌برید. به یاد داشته باشید حتی ورزشکاران حرفه‌ای نیز زمانی برای استراحت می‌گذارند، بنابراین در برنامه‌ی تناسب‌اندام خود باید این زمان را بگنجانید تا بتوانید به مرحله‌ی بعد برسید.

 

اجبار نکنید

شما نمی‌توانید چیزی را مجبور کنید که اتفاق بیفتد. اهمیتی ندارد چقدر چیزی را بخواهید یا چقدر سخت برای آن تلاش کنید، گاهی در زندگی باید برای چیزی صبر کنید. چه این موضوع رسیدن به کار دلخواهتان باشد یا کمی کاهش وزن، زندگی یک جریان است که باید بگذرد. به‌جای این کار سعی کنید در مسیر درست حرکت کنید و آن را ادامه دهید. آرام اما مطمئن، در نهایت به هدف خود خواهید رسید. سخت‌تر کار نکنید، هوشمندانه‌تر تلاش کنید. ببینید چگونه بدون ریسک در سلامت خود می‌توانید مسیر را ادامه دهید.

 

به محدودیت‌ها احترام بگذارید

گوش دادن به بدن اهمیت زیادی دارد. اگر واقعاً خسته هستید یک روز استراحت کنید. اگر بیمارید و انرژی ندارید استراحت کنید. به دردهای فیزیکی، روحی و خستگی خود توجه داشته باشید. به چیزی که بدنتان به شما می‌گوید گوش دهید و آن را مانند بهترین دوست خود بدانید. مهربان باشید و به خودتان احترام بگذارید.

 

با جریان زندگی پیش روید

زندگی سفری است که همیشه مطابق با نقشه پیش نخواهد رفت. همیشه نمی‌توانید مقصد و موانع آن را ببینید، باید وارد جریان شوید و از آن لذت ببرید. مثلاً این هفته نتوانستید به علت بدی هوا برای تناسب‌اندام خود به پیاده‌روی بروید؟ همیشه در زندگی باشید و از فرصت‌ها استفاده کنید.

 

لذت ببرید

زندگی کوتاه است. نسبت به خودتان حس خوبی داشته باشید و به خودتان آزادی لازم برای شاد بودن را بدهید. تا جایی که می‌توانید در لحظه زندگی کنید و قدر زندگی را برای چیزهایی که دارید بدانید. جایی که هستید و شخصیت خود را دوست داشته باشید. برای فردا یا زمانی که به جایگاهی برسید که لایق آن هستید منتظر نمایند و از همین حالا لذت ببرید.