دسر نان ایتالیایی


تاریخ ارسال :

۲۵ دي ۱۳۹۵

دسر نان ایتالیایی

طرز تهیه دسر نان ایتالیایی در  خانه


مواد لازم

مواد لازم دسر نان ایتالیایی

 

قرص نان 900گرمی

تکه‌های 23 سانتی‌متری شود

 

   کره

1.2 پیمانه 

 

   مریم‌گلی تازه

2 شاخه، خرد شده

 

   نمک

 1 قاشق چای‌خوری 

 

    فلفل

1.2 قاشق چای‌خوری  

 

   زردآلو خشک‌شده

1.2 پیمانه

 

   گیلاس خشک‌شده

1.2 پیمانه 

 

   کشمش

1.2 پیمانه 

 

   پیاز خرد شده

1 پیمانه  

      کرفس خرد شده    1 پیمانه 
        هویج خرد شده    1 پیمانه 
        آب مرغ    3 پیمانه 
          تخم‌مرغ    2 عدد ، در صورت تمایل

 

روش تهیه

فر را در دمای 177 درجه‌ی سانتی‌گراد روشن کنید. در یک کاسه‌ی بزرگ تکه‌های نان را گذاشته و آن را کنار بگذارید. در یک ماهیتابه‌ی 30 سانتی‌متری 1.4 پیمانه از کره را روی حرارت ملایم ذوب کنید تا طلایی شود. آن را از روی شعله بردارید. مریم‌گلی، نمک و فلفل را اضافه کنید. ترکیب کره را روی تکه‌های نان ریخته و آرام روی آن پخش‌کنید. در ورقه‌های مخصوص پخت کلوچه تکه‌های نان را بچینید. برای 15 دقیقه بپزید، یا تا زمانی که قهوه‌ای روشن شود. آن را به کاسه برگردانید.

 

در حین پختن نان، در یک کاسه‌ی متوسط میوه‌های خشک شده را بریزید.  آب جوش را اضافه کند تا روی آن‌ها را بگیرد و بگذارید ده دقیقه بماند تا میوه‌ها نرم شوند. آن را داخل آبکش بریزید. ترکیب را به تکه‌های نان اضافه کنید.

 

دمای فر را تا 190 درجه زیاد کنید. در همان ماهیتابه کره‌ی باقی‌مانده را روی حرارت ملایم ذوب کنید. پیاز، کرفس و هویج را به کره  اضافه کنید و بگذارید برای 7 تا 10 دقیقه بپزد. مرتباً هم بزنید تا سبزیجات ترد شوند. ترکیب را به محتوای داخل کاسه اضافه کنید.آرام روی آن بریزید. آب مرغ را اضافه کنید. تخم‌مرغ‌های زده‌شده را به  آن بیفزایید.

 

روی یک سینی پخت 33  در 23 سانتی‌متری اسپری مخصوص پخت را بزنید. ترکیب داخل کاسه را درون آن بریزید. بگذارید برای 40 تا 45 دقیقه بدون داشتن هیچ سرپوشی بپزد، یا تا زمانی که قهوه‌ای مایل به طلایی شود.