زمان زدن رژلب شما هم این اشتباهات را دارید؟


تاریخ ارسال :

۲۵ دي ۱۳۹۵

زمان زدن رژلب شما هم این اشتباهات را دارید؟

برای  ماندگار کردن رنگ رژ لب‌های خود و دادن شکل بهتری به آن‌ها می‌توانید از ترفندهای زیر کمک بگیرید.


لب‌های خشک و ترک‌خورده

ترفندهای آرایشی

سریع‌ترین راه برای زدن رژلب این است که روی همان لب‌های خشک و ترک‌خورده‌ی خود بزنید. اما مطمئناً این کار ظاهر خوبی نخواهد داشت. این روش را امتحان کنید: در ابتدا لب‌های خود را با یک لایه‌بردار ملایم لایه‌برداری کنید و سپس کمی بالم لب روی آن‌ها بزنید. بگذارید کمی بماند و باقی آرایشتان را انجام دهید. سپس یک دستمال روی لب‌ها بمالید تا قبل از زدن رژ یا خط لب، بالم اضافی جذب دستمال شود.

 

لبه‌های نامرتب

ترفندهای آرایشی

اگر می‌بینید رژلب شما از لبه‌ها بیرون می‌زند یا ظاهر مرتبی ندارد شاید مشکل از خط لبتان است – یا اصلاً خط لب نمی‌زنید! اغلب این‌گونه آرایش می‌کنند که در ابتدا خط لب را زده و سپس داخل آن را با رژ پر می‌کنند. برای اینکه خط لب خود را کمی ماندگارتر کنید بعد از این کار دوباره یک لایه‌ی دیگر روی خط لب خود بکشید. یک تناسب خوب میان رژ و خط لب شما باید وجود داشته باشد. اگر خط لبتان زمخت شده است با کمک یک قلم‌مو کمی روی آن را صاف کنید.

 

مشخص کردن شکل لب‌ها

ترفندهای آرایشی

خط لب می‌تواند در صورت استفاده‌ی نادرست ظاهر لب‌های شما را خراب کند. راز این کار این است: بهترین جا برای شروع شکل‌دهی به لب‌ها از مرکز لب‌هاست. در این نقطه حالت قوس بالای لب را مشخص کنید. سپس به سمت لبه‌های خارجی لب‌ها بروید. خط لب را از قسمت بیرونی به همان تاج داخلی کشیده و سپس  داخل لب‌ها را پر کنید. همین کار را بهتر است برای لب پایینی نیز تکرار کنید. از مرکز شروع کرده و میانه‌ی لب‌ها را مشخص کنید. سپس خط لب را از لبه‌های به سمت داخل لب ببرید.

 

فراموش کردن گوشه‌ها

ترفندهای آرایشی

یک لب خوب باید در همه‌جا یکرنگ باشد اما اغلب به‌سادگی در زمان زدن رژ، لبه‌های داخلی لب را فراموش می‌کنند. برای اطمینان از رنگ دادن یکسان به تمام نقاط دهان خود را باز کرده و با یک قلم‌موی باریک گوشه‌ها را رنگ بزنید. سپس دهان خود را بسته و کارتان را تمام کنید.

 

از بین رفتن سریع رنگ

ترفندهای آرایشی

اگر دست از رژ لب خود استفاده نکنید ممکن است زیاد رژ شما ماندگار نباشد. یک راهکار عالی کشیدن خط لب مانند مواقع عادی است. سپس با استفاده از همان خط لب داخل لب‌ها را پر کنید. این یک پایه برای کار شما خواهد بود. سپس با رژلب لایه‌ی دوم را بزنید. کمی پودر روشن نیمه شفاف روی  لب‌ها می‌تواند به ماندگاری بیشتر رنگ رژ شما کمک کند.