نکاتی برای زیبایی بیشتر موهای فر


تاریخ ارسال :

۱۸ دي ۱۳۹۵

نکاتی برای زیبایی بیشتر موهای فر

فر موها اندازه‌های متفاوتی دارد اما نحوه‌ی نگهداری از همه‌ی آن‌ها یکسان است. دوست دارید بدون نگرانی از وز شدن موها از فر بودنشان لذت ببرید؟


شامپو زدن در حمام

مراقبت از موهای فر

این کار بهترین راه برای تمیز کردن و مراقبت از موها است زیرا موهای فر شما را به سمت پایین نگه  می‌دارد.هرچه بیشتر با فرهای مو کار کنید احتمال وز شدن آن‌ها بیشتر است. درحالی‌که سرتان را رو به پایین نگه‌داشته‌اید موها را بشویید.سپس سر را صاف کرده و اجازه دهید آب اضافی مو برود تا موهای شما صاف به سمت پایین بمانند.

 

حفظ رطوبت مو

مراقبت از موهای فر

یکی از بهترین راه‌ها برای اطمینان از حالت خوب دائمی فرها مرطوب نگه‌داشتن آن‌هاست. البته نه با روغن بلکه با شستشو و استفاده‌ی مداوم از نرم‌کننده. موهای فری که خشک باشند هیچ‌گاه مانند موهای فر با رطوبت کافی حالت نخواهند گرفت.

 

استفاده از محصولات آرایشی زمان نم داشتن مو

مراقبت از موهای فر

زمانی که شروع به حالت دادن به موهای خود می‌کنید باید موهایتان تا حد ممکن مرطوب باشند. پس از استفاده از شامپو و نرم‌کننده موها را با حوله خشک نکنید. در حقیقت هیچ‌گاه نباید روی موهای فر خود از حوله استفاده کنید. یک تی شرت قدیمی برای گرفتن آب اضافی موهای شما عالی است. زمانی که از حمام خارج شدید از هر محصولی که می‌خواهید روی موهایتان استفاده کنید. اگر موها بدون زدن هیچ‌چیزی روی آن‌ها شروع به خشک شدن کنند به همان شکلی که هستند خشک خواهند شد. استفاده از محصولات آرایشی روی مو باعث می‌شوند موها به همان شکلی که شما می‌خواهید حالت گرفته و خشک شوند.

 

تقسیم موها به چند دسته

مراقبت از موهای فر

برای اطمینان از پوشش مناسب محصولات آرایشی روی مو باید موهایتان را به چند دسته تقسیم کنید. با توجه به حجم موهای شما تعداد این دسته‌ها می‌تواند از دو تا هشت دسته متغیر باشد. با استفاده از کلیپس های پلاستیکی موها را در جای خود نگه دارید. اغلب شروع کردن از پشت سر برای شما آسان‌تر خواهد بود. برای هر دسته از مو، محصول موردنظر را از ریشه تا انتهای مو بزنید. زمانی که مطمئن شدید این دسته از موهایتان به خوبی پوشانده شده است می‌توانید به سراغ دسته‌ی بعدی بروید.

 

استفاده از محصولات آرایشی خوب

مراقبت از موهای فر

دلیل خوبی وجود دارد که برخی برندها در میان مردم طرفدار بیشتری دارند، زیرا مؤثر هستند. برخی محصولات برای موهای فر ساخته‌شده‌اند. شما با استفاده از یک ژل با کیفیت مطمئن باشید نتیجه‌ی بهتری خواهید گرفت تا با ژل‌های ارزان‌قیمت و بی‌کیفیت.

 

بعد از محصولات آرایشی، موها را رها کنید

مراقبت از موهای فر

زمانی که از محصول موردنظر روی موهای خود زدید و بعد با شانه یا انگشتان آن را از میان همه‌ی موها عبور دادید بگذارید موهایتان در همان حالت بماند. اجازه دهید موها در هوای آزاد خشک شده و یا از پخش‌کننده در سشوار استفاده کنید، اما به موها دست نزنید. این یعنی نه شانه و نه برس زدن مو. در غیر این صورت باعث ایجاد یک وز بد در موهایتان خواهید شد.

 

بگذارید در مقابل هوا خشک شوند

مراقبت از موهای فر

شاید همیشه فرصت نداشته باشید که اجازه دهید موهایتان خودش خشک شود اما هر زمان که می‌توانید این کار را انجام دهید. حرارت کمتر سشوار روی مو، حتی اگر از پخش‌کننده استفاده کنید، باعث حفظ بیشتر رطوبت موهای شما خواهد شد که این رطوبت برای داشتن موهای فر سالم و بدون وز ضروری است. اما اگر عجله داشتید از سشوار با پخش‌کننده و روی کمترین حرارت استفاده کنید.

 

اجتناب از روغن روی موهای مرطوب

مراقبت از موهای فر

برای حالت خوب فر مو اغلب استفاده از محصولات آرایشی بر پایه‌ی آب به شما نتیجه‌ی بهتری خواهد داد. اگر نمی‌خواهید موهایتان حالت حلقه‌ای داشته باشد استفاده از روغن بدون مشکل است. اما محصولات بر پایه‌ی آب و ژل مانند می‌توانند وزها را از بین برده و حالت خوبی به موهایتان بدهند. زمانی که موها کاملاً خشک شدند می‌توانید کمی روغن به تارهای مو بزنید تا نرمی و درخشش بیشتری داشته باشند. بهتر است از محصولات طبیعی و سبک‌تر استفاده کنید مانند روغن نارگیل، جوجوبا یا روغن هسته‌ی انگور.

 

اصلاح موها

مراقبت از موهای فر

آیا هر کار می‌کنید موهایتان حالت نمی‌گیرند؟ شاید وقت آن رسیده نزد یک آرایشگر بروید و بخواهید کمی موهایتان را اصلاح کند. دخترانی که موهای فر دارند اغلب رشد مو در آن‌ها به  شکل هرمی است. یک اصلاح زیبا می‌تواند باعث شود به‌جای اینکه موها مانند یک کلاه وز بزرگ روی سر دیده شوند الگوی جالبی به خود بگیرند.