طولانی تر کردن عمر کاشت مژه


تاریخ ارسال :

۱۳ دي ۱۳۹۵

طولانی تر کردن عمر کاشت مژه

اگر  شما هم از طرفداران اکستنشن مژه هستید نکات زیر به ماندگاری بیشتر مژه های شما کمک خواهند کرد.


مژه‌هایتان را تمیز نگه‌دارید

بسیار مهم است که مرتباً مژه‌های کاشته شده‌ی خود را تمیز کنید. این کار از این جهت اهمیت دارد که باعث از بین رفتن پوست مرده و چربی روی مژه‌ها خواهد شد. باید هر بار که صورتتان را می‌شویید مژه‌ها را نیز تمیز کنید.

 

مرتباً شانه کنید

یکی از بهترین کارها برای حفظ شکل مژه‌ها حداقل چند بار شانه زدن آن‌ها با یک برس ریمل تمیز در طول روز می‌باشد. این کار به همان اندازه‌ی شانه زدن مو برای سالم و بدون گره نگه‌داشتن آن مهم است. زمانی که مژه‌ها خیس هستند سعی کنید آن‌ها را شانه بزنید زیرا می‌توانید با کمک برس به آن‌ها حالت دلخواه خود در زمان خشک شدن را بدهید. همچنین می‌توانید از باد سرد سشوار استفاده کنید ( آن را پایین تر از صورت خود نگه‌دارید ) و با شانه زدن کمی مژه‌هایتان را بالا ببرید.

 

به هیچ‌وجه از آرایش ضدآب استفاده نکنید

لوازم آرایشی ضدآب قدرت ماندگاری خوبی دارند اما وقتی بخواهید آن‌ها را پاک‌کنید می‌توانند مشکل‌ساز شوند. برخی از فرمول‌های لوازم ضدآب دارای موادی هستند که می‌توانند به چسب استفاده‌شده برای مژه‌ها آسیب برسانند. همچنین اگر نتوانید تمام آرایش را پاک کنید احتمال چسبیدن ذرات گرد و غبار و آلودگی به مژه‌های شما بیشتر خواهد شد.

 

از مولتی‌ویتامین‌های خوب استفاده کنید

فواید مولتی‌ویتامین‌های خوب برای بدن شما بی‌نهایت زیاد است. جالب است بدانید شما می‌توانید کاشت مژه‌ی خود را نیز با کمک این مولتی‌ویتامین‌ها ماندگارتر کنید زیرا به قوی کردن مژه‌های اصلی شما کمک خواهند کرد.

 

روی مژه‌هایتان نخوابید

زمانی که وارد مرحله‌ی عمیق خواب می‌شوید چشمان شما شروع به حرکت و لرزش می‌کنند. اگر مژه‌ها به بالشت فشار داده شوند باعث شکنندگی آن‌ها خواهید شد.

 

چه چیزی اطراف چشم‌هایتان می‌زنید

از استفاده از کرم‌های ضد پیری و محصولات روغنی در اطراف چشمان خود اجتناب کنید. این لوازم دارای روغن‌هایی هستند که چسب مژه‌ها را از بین برده و باعث می‌شوند مژه‌ها جدا شوند. هرگونه مواد روغنی را از اطراف چشم‌های خود دور نگه‌دارید.