راه های ساده برای آرام شدن در کمتر از 5 دقیقه


تاریخ ارسال :

۵ دي ۱۳۹۵

راه های ساده برای آرام شدن در کمتر از 5 دقیقه

شاید با دیدن کارهایی که پیش رو دارید یا از اتفاقات کوچک عصبی شوید.این پنج راهکار کمک می‌کنند در کمتر از پنج دقیقه آرام شوید.


تنفس با یک سوراخ بینی

کاهش استرس

این یک تکنیک سنتی است که برای باز شدن کانال‌های مسدود شده‌ی انرژی استفاده می‌شود. راحت نشسته و پشتتان را صاف نگه‌دارید، شانه‌ها به سمت عقب باشند. سوراخ سمت چپ بینی خود را با انگشت اشاره و میانی دست چپ بسته و با سوراخ راست بینی یک نفس عمیق بکشید. حالا سوراخ سمت راست را بسته و نفستان را از سمت چپ خارج کنید. این کار را یک تا سه دقیقه تکرار کنید تا حس کنید انرژی گرفته و نگرانی‌تان از بین رفته است.

 

یک فنجان چای سبز

کاهش استرس

چای سبز دارای آنتی اکسیدانی است که به کاهش استرس و نگرانی کمک می‌کند. بعلاوه این نوشیدنی گرم دارای ماده‌ای به نام اپی‌گالوستاچین گالت است که حس آرامش در شما را تقویت خواهد کرد.

 

شمارش معکوس

کاهش استرس

شاید بی‌اثر به نظر بیاید اما باور کنید خیلی سخت است درحالی‌که تمرکزتان روی شمارش است تا به یاد آورید شش قبل از هفت بود یا بعد از آن، بازهم بتوانید به نگرانی خود فکر کنید. هرچند بار که لازم دیدید این کار را تکرار کنید.

 

گوش دادن به موسیقی دلخواه

کاهش استرس

آیا طرفدار سبک جاز هستید؟ یا به موسیقی‌های پاپ علاقه‌مندید؟ به هر حال از هر سبکی که لذت می‌برید همان را برای خودتان بگذارید. این موسیقی حال روحی شما را تغییر می‌دهد که این برای گذشتن از موضوعی که نگرانتان کرده لازم است.

 

تلقین‌های مثبت

کاهش استرس

باور کنید. تکرار کردن چیزی که می‌خواهید اتفاق بیفتد برای شما معجزه خواهد کرد. می‌توانید تنها آن را زمزمه کنید و فقط خودتان بشنوید. یا بهتر، به دست‌شویی رفته و در آینه به چشمان خود خیره شوید و بگویید " من در این مصاحبه موفق خواهم شد". مطمئن باشید این اتفاق می‌افتد.