چیزهایی که در مورد کک و مک ها نمی دانید


تاریخ ارسال :

۱ دي ۱۳۹۵

چیزهایی که در مورد کک و مک ها نمی دانید

اطلاعات جالبی که باید در مورد کک و مک های پوستی بدانید.


کک و مک متفاوت از لکه‌های دیگر است

کک و مک

میان کک و مک و لکه‌های ناشی از آفتاب تفاوت وجود دارد. کک و مک های واقعی، نوعی که در بچگی در پوست ظاهر می‌شود، بر اثر افزایش میزان ملانین در ملانوسیت ها ایجاد می‌گردد. لکه‌های سن، لکه‌های سیاهی هستند که در دوران بزرگ‌سالی ظاهرشده و علت آن افزایش مقدار ملانوسیت ها در پوست بر اثر آسیب اشعه‌ی UVA/B می‌باشد.

 

کک و مک در پوست‌های روشن متداول تر است

کک و مک

کک و مک در همه ایجاد می‌شود ولی در کسانی که مو و پوست روشن دارند متداول تر است. اما این مشکل تنها برای روشن پوستان نیست و می‌تواند در افراد دارای پوست‌های تیره نیز دیده شود. اما در پوست تیره کمتر رایج است.

 

کک و مک ارثی است

کک و مک

کک و مک تصادفی نیست. در حقیقت به نوعی به سابقه‌ی خانوادگی بستگی دارد. کک و مک می‌تواند یک زمینه‌ی ارثی داشته باشد و اغلب در کسانی دیده می‌شود که سابقه‌ی خانوادگی آن را دارند.

 

کک و مک قابل برداشتن است

کک و مک

کک و مک می‌تواند با یک درمان لیزر ساده رفع شود. این مشکل پوستی اگر کمرنگ باشد با استفاده از لایه بردارهای پوستی و دیگر مواد روشن‌کننده قادر به کمرنگ و محو شدن است.

 

پیشگیری از ایجاد کک و مک های جدید

کک و مک

اگر می‌خواهید از ایجاد کک و مک های جدید جلوگیری کنید راهی ساده و موثر برای شما وجود خواهد داشت. اما باید بدانید بهترین روش استفاده‌ی روزانه از ضد آفتاب است.

 

با کک و مک گزینه‌های آرایشی شما محدود نمی‌شود

کک و مک

درحالی‌که لکه‌های ناشی از کک و مک ها به پوست شما رنگ، شکل و عمق متفاوتی داده‌اند اما نیازی به نگرانی برای استفاده از رنگ‌های متفاوت لوازم آرایشی وجود ندارد. رنگ محصولی که شما انتخاب می‌کنید به رنگ کلی پوست و رنگ کک و مک ها بستگی دارد. مثلاً افرادی که پوستی با تن رنگی متوسط و کک و مک های تیره‌تر دارند باید از رنگ‌های روشن تر استفاده کنند. هیچ پالت رنگی خاصی برای کک و مک ها  وجود ندارد و رنگ بستگی به تن رنگ پوست و موی شما دارد.