قبل از نوشیدن آب پرتقال باید چه چیزهایی را بدانید


تاریخ ارسال :

۲۵ آبان ۱۳۹۵

قبل از نوشیدن آب پرتقال باید چه چیزهایی را بدانید

چیزهایی زیادی وجود دارد که شما باید در مورد این نوشیدنی خوش‌طعم بدانید. شاید آب پرتقال به آن اندازه که فکر می‌کنید هم سالم نباشد.


قند زیادی دارد

آب پرتقال

شاید فکر کنید یک نوشیدنی سالم انتخاب کرده‌اید. شما می‌گویید از نوشیدنی از پرتقال درست شده است، این‌طور نیست؟ اما حقیقت این است که آب پرتقال یک انتخاب زیاد سالم نیست زیرا مانند نوشابه‌ها قند بسیار زیادی دارد.

 

برای دندان‌های شما مناسب نیست

آب پرتقال

مانند آب مرکبات دیگری چون لیمو، لیموترش و گریپ‌فروت، آب پرتقال نیز بسیار اسیدی است. مصرف مکرر این نوشیدنی می‌تواند باعث فرسایش مینای دندان شده و در نهایت باعث پوسیدگی دندان‌های شما شود.

 

زیاد تازه نیست

آب پرتقال

در حقیقت بیشتر آب پرتقال‌های تجاری می‌توانند برای یک سال قبل از اینکه در مغازه وارد گردند  نگهداری شوند. پس زیاد هم آب پرتقال‌های مغازه‌ها تازه نیستند! از آنجایی که پرتقال یک میوه‌ی فصلی است باید برای زمانی طولانی نگهداری شوند تا در تمام سال قابل‌فروش باشند اما شما باز هم عبارت " تازه " را در مورد آب پرتقال‌ها در ذهن دارید.

 

افزودنی‌های بسیار زیاد

آب پرتقال

از آنجایی که اغلب آب پرتقال برای زمان طولانی نگهداری  می‌شود گام‌های خاصی باید روی آن صورت گیرد تا برای زمان زیاد بماند. برای این کار شاید آن را حرارت داده یا با اکسیژن ترکیب کنند. هردو این روش‌ها برای زیادشدن تاریخ مصرف آب پرتقال موثرند اما در هردو طعم آب میوه از بین می رود. برای برگرداندن طعم خوب بیشتر کارخانه‌ها از طعم‌دهنده‌ها استفاده می‌کنند.

این طعم‌دهنده‌ها اغلب توسط شرکت‌های عطرسازی برای ساخت عطرها طراحی‌شده‌اند و با وجودی که در صنعت برای اسانس آب میوه ساخته می‌شوند اما باز هم حاوی مواد شیمیایی هستند.در اصل در کارخانه تمام مواد طبیعی آب پرتقال در طی این فرایندها از بین می رود و به ترکیبات شیمیایی ساده‌ای شکسته می‌شوند. سپس دوباره زمانی که نوشیدنی برای فروش آماده است آن‌ها را به آب پرتقال برمی‌گردانند.