عادات صبحگاهی برای یک روز پر انرژی


تاریخ ارسال :

۱۲ آبان ۱۳۹۵

عادات صبحگاهی برای یک روز پر انرژی

برای فعال و پرانرژی ماندن در طول روز باید حتماً صبحی خوب را شروع کنید.


به اندازه‌ی کافی بخوابید

کسب انرژی برای روز

شاید برای زمان کوتاهی کم خوابی در بدن شما مشکلی ایجاد نکند اما اگر بخواهد برای زمان زیادی ادامه داشته باشد باعث کاهش کارایی شما خواهد شد. کمبود خواب باعث حساس شدن و انجام اشتباهاتی می‌شود که حتی ممکن است بهای آن از دست دادن کارتان باشد. بدن و ذهن شما برای بازیابی به حداقل هفت تا نه ساعت خواب نیاز دارند.

 

زود بیدار شوید

کسب انرژی برای روز

چندین بار قطع کردن ساعت و رفتن زیر پتو می‌تواند خوب باشد. اما زمانی که در آخرین دقایق بلند می‌شوید و باعجله حاضر شده و از خانه بیرون می‌روید با آشفتگی وارد محل کار خواهید شد. کمی زمان می‌برد تا آرام شده و بتوانید کارتان را شروع کنید، اما هنوز هم تمرکز روی کارها برای شما سخت خواهد بود. با زودتر بیدار شدن و آرام شروع کردن روز زندگی خود را راحت تر کنید. با این کار زمانی که وارد محل کار می‌شوید ذهنتان برای شروع کار آرام بوده و کاملاً برای روز پرانرژی هستید.

 

صبحانه بخورید

کسب انرژی برای روز

اولین وعده‌ی روز شما مهم‌ترین آن است. تحقیقات نشان داده‌اند خوردن منظم صبحانه میزان تمرکز و حافظه‌ی شما را بهبود می‌بخشد. با خوردن یک فنجان قهوه، و بدتر از آن با معده‌ی خالی از خانه بیرون نروید. با این کار بیشتر روز بدخلق بوده و منتظر رسیدن زمان ناهار هستید. بعد از ناهار ناگهان انرژی شما شدیداً بالا رفته و بعد تا زمان رفتن به خانه به تدریج کاهش می‌یابد. مطمئناً ذهنتان به‌هم‌ریخته است و تمرکز ندارید. می‌توانید با سوخت‌رسانی مناسب به بدن در آغاز روز از این اتفاقات جلوگیری کنید.

 

ورزش کنید

کسب انرژی برای روز

با کمی ورزش صبحگاهی انرژی  گرفته و جریانی مثبت در زندگی خود ایجاد کنید. یک نرمش در صبح زود یا جلسات یوگا تفاوت زیادی در روز شما ایجاد خواهد کرد. تحقیقات نشان داده‌اند ورزش به تمرکز حواس کمک کرده و باعث قدرت تصمیم‌گیری بهتر شما می‌شود.