چرا در سفر بیشتر بیمار می شوید


تاریخ ارسال :

۱۱ آبان ۱۳۹۵

چرا در سفر بیشتر بیمار می شوید

اگر دقت کرده باشید در  سفر بیشتر استرس دارید یا بیمار می شوید. علت چیست؟


سخت بودن تغییرات

خارج شدن از روال زندگی عادی روزانه شاید برای شما کمی سخت  باشد. برخی عادات شما مانند خوابتان در سفر شاید تغییر کند. برای خودتان به دنبال فعالیت‌های آرامش‌بخش باشید تا استرس ناشی از این تغییرات در بدن کاهش یابد. مثلاً قهوه بنوشید یا ورزش کنید.

 

زیاد برنامه‌ریزی نکنید

خودتان را به  برنامه‌های سنگین و کارهای زیاد در سفر محدود نکنید. برای هرروز خود یک برنامه گذاشته و زیاده‌روی نکنید. اگر ناگهان اتفاقی افتاد که باعث تغییر در برنامه‌ی شما شد استرس نگیرید.

 

سعی می‌کنید تعداد را زیاد کنید

برخی  افراد تنها به دنبال تجربیات جدید هستند و کیفیت آن برایشان اهمیتی ندارد. آن‌ها فقط می‌خواهند در برگشت چیزهای بیشتری برای تعریف کردن داشته باشند. سعی کنید از هر جای جدید لذت ببرید و مدام به فکر رفتن به جای بعدی نباشید.

 

هواپیما کثیف است

هواپیما محیطی آلوده دارد. فشار  پایین هوا و رطوبت کم آن شما را ممکن است بیمار کند. با خودتان در سفرهای هوایی دستمال مرطوب همراه داشته باشید. دست‌هایتان را مرتب شسته و زیاد آب بنوشید.

 

حالت تهوع در سفر

تکان‌های داخل خودرو می‌تواند باعث ایجاد حالت تهوع در شما شود. برای جلوگیری از این مشکل تا حد ممکن سر خود را کمتر تکان دهید. برخی داروها مانند آنتی هیستامین‌ها به شما کمک خواهند کرد. نوشیدنی زنجبیلی یا خود زنجبیل نیز برای حالت تهوع مفید است.

 

اختلال در ساعت بدن

بدن انسان ساعت خود را دارد که در طول سفر تنظیم آن تغییر می‌کند. در سفرهای دورتر این حالت را بیشتر تجربه خواهید کرد. شما ممکن است دچار مشکلات معده و اسهال یا یبوست شوید، خوابتان به هم می‌خورد و بی‌قرارید. برای پیشگیری می‌توانید از داروها و گیاهان طبیعی برای بیخوابی کمک بگیرید.

 

کم شدن ساعت خواب

معمولاً زمانی که به سفر می‌روید ساعت خواب شما کاهش می‌یابد. صبح‌ها زودتر بیدار شده و شب‌ها دیرتر به رختخواب می‌روید. نتیجه‌ی آن تضعیف ایمنی بدن است. سی دقیقه استراحت در طول روز می‌تواند انرژی شما را بازیابی کند.