خوراکی هایی برای بعد از ورزش


تاریخ ارسال :

۸ آبان ۱۳۹۵

خوراکی هایی برای بعد از ورزش

این خوراکی‌ها چیزهایی که بدن شما در زمان ورزش از دست می‌دهند را در بدنتان جایگزین خواهند کرد.


تخم‌مرغ

تخم‌مرغ منبع خوبی از پروتئین است. نه تنها تخم‌مرغ کالری کمی دارد بلکه می‌توانید به روش‌های متفاوتی آن را پخته و لذت ببرید.

 

دانه‌های چیا

در زمان تعریق شما مقدار زیادی الکترولیت از دست می‌دهید. الکترولیت ها در اصل یون‌های نمک مورد نیاز بدن برای کارکرد صحیح را خرد می‌کنند. در اینجا دانه‌های چیا برای تأمین الکترولیت به کمک شما خواهند آمد. همچنین دارای کلسیم و منیزیم هستند و با خوردن آن‌ها احساس سیری و انرژی زیاد خواهید کرد.

 

سیب‌زمینی سفید

آیا تابحال در حین ورزش احساس کرده‌اید برای چند ثانیه نمی‌توانید حرکت کنید؟ این حس واقعی است و زمانی اتفاق می‌افتد که بدن بدون گلیکوژن شود ( مولکولی که به گلوکز تجزیه می‌شود ) و شروع به تغذیه رسانی به چربی‌ها کند. سیب‌زمینی سفید راهی عالی برای دریافت نشاسته‌ی مورد نیاز شما برای کنار گذاشتن گلیکوژن برای تمرین بعدی است.

 

ماست یونانی

می‌دانید بعد از ورزش به پروتئین و کربوهیدرات نیاز دارید. ماست یونانی راهی برای تأمین هردو آن‌ها با قند کمتر و کربوهیدرات بیشتری از ماست و پروتئین بیشتر از شیر است.

 

آناناس

آناناس میوه‌ای عالی و دارای خواص ضدالتهاب است. این میوه غنی از ویتامین c است که نقش مهمی در رشد و ترمیم بافت‌های بدن دارد. آناناس تورم در ماهیچه‌ها را کاهش داده و مانع بروز آسیب به ماهیچه‌ها می‌شود.

 

آواکادو

آواکادو سرشار از چربی‌های مونوغیراشباعی است، چربی خوب که کلسترول را کاهش می‌دهد. چربی خوب بازسازی ماهیچه در بدن را بهبود می‌بخشد.

 

بلوبری

ورزش ممکن است باعث آسیب به ماهیچه‌ها شود. این اتفاق زمانی بعد از چند روز ورزش سخت می‌افتد یا وقتی که ماهیچه‌های درگیر قبلاً زیاد فعالیت نداشته‌اند. بلوبری به شما کمک خواهد کرد. این میوه دارای آنتی اکسیدان و خواص ضد التهابی است که باعث می‌شود در ماهیچه‌های خود حس بهتری داشته باشید.