کنار گذاشتن آرایش و تاثیر آن در صورت شما


تاریخ ارسال :

۲۹ مهر ۱۳۹۵

کنار گذاشتن آرایش و تاثیر آن در صورت شما

آرایش زیاد می‌تواند پوست شما را در معرض مقدار زیادی از مواد شیمیایی و سمی قرار دهد. با کنار گذاشتن آرایش در بدن شما چه اتفاقی می‌افتد؟


منافذ پوستی کوچک می‌شوند

کرم‌ها، پنکیک، کرم‌های برنز و ... همگی زیبا به نظر می‌رسند اما در زیر سطح آن‌ها، پس از هربار آرایش ذرات کوچک مواد آرایشی در منافذ پوستی شما جمع خواهند شد. این ذرات در کنار آلودگی‌های محیطی که هرروزه پوست با آن در تماس است باعث مسدود شدن منافذ پوستی و بزرگ شدن آن‌ها به مرور زمان خواهد شد. نداشتن آرایش باعث می‌شود این ذرات در منافذ پوست به حداقل برسند و میزان چین و چروک و شل شدن پوستتان کاهش خواهد یافت.

 

کمتر جوش می‌زنید

هرچه بیشتر آرایش کنید صورت خود را در معرض مواد سمی بیشتری قرار داده‌اید – حتی اگر آلودگی‌های روی برس های آرایشی‌تان را در  نظر نگیریم، مسلماً شما آن‌ها را آن طور که باید تمیز نمی‌کنید. تمامی این جرم‌ها نه تنها منافذ پوستی را مسدود خواهند کرد بلکه باعث التهاب پوست نیز می‌شوند.  نتیجه جوش‌هایی خواهد بود که شما در نهایت سعی می‌کنید روی آن‌ها را با آرایش بیشتر بپوشانید.

 

عفونت کمتر چشم

ریمل تنها باعث بلندتر دیده شدن مژه‌های شما نمی‌شود. متأسفانه بیشتر مواد آرایشی چشم دارای مواد نگه‌دارنده‌ای هستند که می‌توانند باعث بروز ورم ملتحمه در چشم شوند. همچنین این مواد می‌توانند عامل پیدایش حساسیت‌های چشمی باشند که با علائمی مانند قرمزی، تورم، خشکی و خارش همراه است. جرم‌ها با استفاده‌ی مشترک از لوازم آرایشی بیشتر گسترش می‌یابند. مدادهای خط چشم و ریمل می‌توانند باعث آسیب‌های جدی به چشم شما شوند. یکی از جدی‌ترین این مشکلات وارد شدن صدمه به قرنیه‌ی چشم است.

 

خداحافظی با خشکی پوست

آرایش با فرآیند طبیعی بازسازی سلول‌ها در بدن تداخل دارد که این باعث ویرانی پوست ما خواهد شد، خصوصاً شب‌هایی که خیلی خسته‌اید و نمی‌توانید قبل از خواب صورتتان را بشویید. یکی از مشکلات پایه‌ای که با تمیز نکردن صورت قبل از رفتن به رختخواب ایجاد می‌شود این است که پوست تازه در مواد آرایشی گیر کرده و پوسته‌پوسته می‌شود، درحالی‌که پوست مرده جایگزین سلول‌های جدید خواهد شد. سلول‌های پوستی مرده در سطح پوست جمع شده و باعث تیرگی و خشکی پوست شما خواهند شد.

 

واکنش‌های آلرژیک کمتر

پارابن، سولفات و فلزات همگی چیزهایی هستند که در لوازم  آرایشی و محصولات مراقبت از پوست دیده می‌شوند. متأسفانه این‌ها بخشی از 3700 ماده‌ای هستند که به عنوان محرک‌های آلرژی پوستی شناخته می‌شوند. درماتیت تماسی می‌تواند به شکل قرمزی، لکه‌های خشک روی پوست یا در موارد شدید با التهاب به شکل کهیر یا تکه‌های خشک‌شده و برآمده ظاهر شود.

 

بدنی سالم تر

مواد سرطان زا موجود در رژلب و سایه‌ی چشم می‌تواند خطر مشکلاتی مانند فشارخون بالا و اختلالات رفتاری را زیاد کرده و حتی بر میزان باروری فرد اثرگذار است.