اشتباهاتی که اغلب زنان باردار دچار می شوند


تاریخ ارسال :

۱۴ مهر ۱۳۹۵

اشتباهاتی که اغلب زنان باردار دچار می شوند

شما می‌دانید حالا باید غذای سالم بخورید و از خودتان مراقبت کنید. اما برخی اشتباهات در بین زنان باردار بسیار متداول است.


مانند یک بیماری برخورد می‌کنید

بارداری

بزرگ‌ترین اشتباه اکثر زنان در بارداری این است که  فکر می‌کنند این اوضاع با بقیه‌ی زندگی آن‌ها متفاوت است و باید همه  کارهای خود را تغییر دهند. به یاد داشته باشید بارداری وضعیتی عادی و طبیعی است و شما با وجودی که باید از خوردن برخی غذاها ممانعت کنید اما نباید در مصرف چیزهایی که دوست دارید هم زیاده‌روی داشته باشید.

 

غذا خوردن برای دو نفر

بارداری

حدود 50 درصد از زنان بارداری در  طول حاملگی خود بیش از حد مجاز اضافه‌وزن دارند. زنان فکر می‌کنند به دلیل بارداری باید کالری دریافتی خود را دو برابر کنند و این درست نیست. زنانی که در طی بارداری چاق می‌شوند خطر سقط‌جنین، زایمان زودرس، زایمان سخت، دیابت بارداری، فشارخون بالا، پره اکلامپسی، مشکلات خواب و لختگی خون در آن‌ها افزایش می یابد

 

اجتناب از رابطه‌ی جنسی

بارداری

برخی زنان در طول بارداری میل جنسی زیادی دارند و برخی دیگر اصلاً تمایلی به برقراری رابطه نخواهند داشت. به جز در مواردی که پزشکتان گفته باشد نباید از رابطه‌ی جنسی اجتناب داشته باشید. درحقیقت اگر به انتهای بارداری خود نزدیک شده‌اید رابطه‌ی جنسی می‌تواند زایمان را جلوتر بیندازد زیرا مایع منی می‌تواند دهانه‌ی رحم را شل کرده و باعث انقباضات رحمی شود.

 

انتخاب واکسن‌ها

بارداری

زنان باردار شاید از ترس ایمنی یا خطرات احتمالی به سراغ واکسن‌های آنفولانزا نروند. اما این بهترین را برای  جلوگیری از مشکلات حاد سرماخوردگی است، چیزی که زنان باردار به علت تغییرات در سیستم ایمنی بدن در طول بارداری بیشتر در خطر آن هستند.

 

بی‌توجهی به ستون فقرات

بارداری

ورزش برای شما و نوزادتان بی‌ضرر و لازم است اما زنان بسیاری از ترس آسیب به خود یا نوزاد از انجام ورزش‌های شکمی اجتناب می‌ورزند. اما نمی‌دانند این کار برای آن‌ها لازم است. ماهیچه‌های ستون فقرات می‌تواند به پیشگیری از زمین خوردن و جراحات کمک کنند. همچنین زایمان را کوتاه‌تر و راحت‌تر می‌کنند.

 

مصرف زیاد ویتامین‌ها و مکمل‌ها

بارداری

می‌دانید شما نیاز به دریافت ویتامین‌های پیش از زایمان دارید اما اگر در مصرف ویتامین‌ها و مکمل‌های غذایی گیاهی زیاده‌روی نمایید نه تنها ممکن است برای شما مفید نباشد حتی گاه برای کودکتان خطرناک نیز هست. بهترین راه دریافت مواد غذایی از طریق غذاهاست. غذاهای کامل، رژیم غذایی گیاهی، به شما مواد مغذی لازم برای بدنتان را می‌دهد.