رازهای زنانی که همیشه موهایی عالی دارند


تاریخ ارسال :

۱۴ مهر ۱۳۹۵

رازهای زنانی که همیشه موهایی عالی دارند

با وجودی که ژن‌ها در موهای شما اثر دارند اما برخی کارها و روش‌های نگهداری در زیبایی آن بسیار اثرگذارند. در اینجا با برخی از این ترفندها آشنا می‌شوید.


با یک مدل خوب شروع می‌کنند

هر فردی می‌تواند با یک مدل مناسب موهایی زیبا داشته باشد. مشکل این است که ما اغلب زمان یا مهارت کافی را نداریم. اینجاست که آرایشگر شما با مدل موهای  خاص می‌تواند کمکتان کند.

 

نسبت به شستن موها آگاه‌اند

هر چیزی از انتخاب شامپو ( ملایم و بدون سولفات)  و دمای آب ( آب ولرم بهتر است ) تا تکنیک های  شستن ( در ابتدا موها را خیس کنید. سپس شامپو را روی ریشه‌ی مو ماساژ داده و تنها از انگشتان خود برای این  کار استفاده کنید ) شما را مطمئن می‌سازد که موهایتان بدون از دست دادن رطوبت خود خوب تمیز شده‌اند.

 

برای نرم کردن مو قوانینی دارند

در ابتدا این افراد هیچ‌گاه موهای خود را بدون نرم‌کننده نمی‌شویند حتی اگر موهایشان به شدت چرب باشد. باید قبل از شامپو به موهای خود نرم‌کننده بزنید. این ماده با چربی مو مقابله کرده و از مو در  مقابل آسیب دیدن انتهای تارهای مو محافظت می‌کند.

 

مراقبت پوست سر هستند

بین موهای عرق کرده و شامپوی خشک ما جمع شدن مقداری ذرات ریز روی سر اجتناب‌ناپذیر است که این مواد می‌توانند باعث بسته شدن فولیکول‌های مو و کاهش رشد موها شوند. یک‌بار در هفته یک تکه  پنبه را با روغن درخت چای خیس کرده و آن را روی پوست سرتان بمالید تا  هر ماده‌ی مانده‌ای تمیز شود. سپس مطابق معمول به آن شامپو و نرم‌کننده بزنید.

 

اصلاح مرتب داشته باشید

هر دو یا سه ماه نزد آرایشگر خود بروید تا موهایتان را کمی کوتاه کند. با این کار در آینده مجبور نمی‌شوید مقدار زیادی از موهای خود را زده یا دچار موخوره شوید.